TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podwyżka autobusowych biletów w Starachowicach
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.12.2019 10:30:29
Podwyżka autobusowych biletów w Starachowicach ; UM Starachowice

Od 1 lutego 2020 roku w Starachowicach zdrożeją bilety komunikacji miejskiej. Za cały bilet trzeba będzie zapłacić 3 zł, za ulgowy 1,5 zł.

Od 1 lutego 2020 roku w Starachowicach zdrożeją bilety komunikacji miejskiej. Za cały bilet trzeba będzie zapłacić 3 zł, za ulgowy 1,5 zł.

Decyzję o podwyżkach podjęła podczas ostatniej sesji rada miasta. Marcin Pocheć, prezes połączonych spółek ZEC MZK argumentował taką decyzję wzrostem kosztów eksploatacji. Dodał także, że ceny biletów w Starachowicach nie rosły od dziesięciu lat, a przez ten czas wzrosły koszty pracy, energii elektrycznej i paliwa. Starzeje się także tabor, który na liczniku ma ponad 600 tys. kilometrów i wymaga gruntownych napraw. Dodatkowo od 20 lat spada liczba pasażerów komunikacji miejskiej.

Nie zmieni się cena biletów miesięcznych, utrzymane zostaną także ulgi dla seniorów. Osoby po 70. roku życia jeżdżą w Starachowicach za darmo.

MZK Starachowice planuje także zmiany w systemie komunikacji, m.in. w rozkładach jazdy. Zostaną wzmocnione najbardziej oblegane trasy, z kolei zlikwidowane będą mało popularne trasy i godziny przejazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Starachowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.