TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podkarpackie SA109 nie zostaną zmodernizowane. Nie było chętnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.01.2020 11:45:47
Podkarpackie SA109 nie zostaną zmodernizowane. Nie było chętnych (źródło: Wikipedia/Szupik)

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego unieważnił przetarg na wykonanie naprawy okresowej poziomu P5 wraz z pracami dodatkowymi (ulepszeniem) pojazdów szynowych serii SA109-007 i SA109-010.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego unieważnił przetarg na wykonanie naprawy okresowej poziomu P5 wraz z pracami dodatkowymi (ulepszeniem) pojazdów szynowych serii SA109-007 i SA109-010.

Nie było chętnych na wykonanie powyższych prac. W tej chwili nie wiadomo więc czy jednostki te będą nadal eksploatowane i czy samorząd ponownie spróbuje znaleźć wykonawcę naprawy.

Sytuacja jest o tyle trudna, że jednostki nie mogą zostać zmodernizowane przez producenta – Kolzam Racibórz. Zostały wyprodukowane w 2004 roku i są eksploatowane przez Przewozy Regionalne. W kontekście problemów taborowych tego przewoźnika, który nie jest w stanie zapewnić czterech własnych pociągów, zgodnie z wymaganiami organizatora przewozów, przydałyby się i te SA109.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
SA109
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.