TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podhalańska Kolej Regionalna coraz popularniejsza. Mimo że nie kursuje…
- Opublikowano: 20.05.2019 09:08:08
Podhalańska Kolej Regionalna coraz popularniejsza. Mimo że nie kursuje… (foto: UMWM)

Setki tysięcy przewiezionych pasażerów i błyskawiczny wzrost popularności wśród mieszkańców Małopolski i turystów - tak można podsumować pierwszy rok funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Setki tysięcy przewiezionych pasażerów i błyskawiczny wzrost popularności wśród mieszkańców Małopolski i turystów - tak można podsumować pierwszy rok funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Informacje na ten temat przedstawił w Szaflarach wicemarszałek województwa Łukasz Smółka. Głównymi tematami konferencji "Rozwój Kolei na Podhalu 2016-2021" były dotychczasowe działania samorządu województwa na rzecz rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce oraz dalsze plany w tym zakresie. Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące m.in. funkcjonowania Podhalańskiej Kolei Regionalnej od momentu uruchomienia do chwili obecnej, trwających pracach modernizacyjnych oraz działaniu PKR po zakończeniu inwestycji.

Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko szybkie i wygodne połączenia pomiędzy Zakopanem i Nowym Targiem. To także specjalna oferta pod nazwą "Taryfa Podhalańska", która sprawia, że podróż transportem publicznym jest łatwiejsza i tańsza. W ramach "Taryfy Podhalańskiej" pasażer może podróżować pociągiem, a także pojazdami komunikacji miejskiej w Zakopanem i w Nowym Targu na podstawie jednego biletu - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Podhalańska Kolej Regionalna to inicjatywa powstała we współpracy Przewozów Regionalnych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i samorządami terytorialnymi. Oferta PKR jest skierowana zarówno do mieszkańców Podhala, w tym uczniów i osób pracujących, jak również do turystów, którzy w szybki i atrakcyjny cenowo sposób chcą przemieszczać się pomiędzy górskimi miejscowościami, leżącymi na trasie Podhalańskiej Kolei Regionalnej – przypomina Urząd Marszałkowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Małopolska
Zakopane
Nowy Targ
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.