TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi Arrivy dalej będą jeździć w Wielkopolsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.12.2019 09:45:22
Pociągi Arrivy dalej będą jeździć w Wielkopolsce

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich nadal będą poróżować składami Arrivy. W przetargu na dzierżawę czterech jednostek zaproponowane zostały 218Md oraz VT628.4.

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich nadal będą poróżować składami Arrivy. W przetargu na dzierżawę czterech jednostek zaproponowane zostały 218Md oraz VT628.4.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Każde obejmowało po dwie jednostki spalinowe.

W zadaniu 1 Arriva zaproponowała dwa składy 218Md. Oferta została oceniona na 100 pkt i była tańsza od szacunków zamawiającego. Arriva bowiem wyceniła usługę na 4 453 387,20 zł brutto, podczas gdy Koleje Wielkopolskie na ten cel chciały przeznaczyć – 4 612 500,00 zł brutto. Pociągi będą dzierżawione w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku, z możliwością przedłużenia do 31 marca 2021 roku.

W zadaniu 2 Arriva zaproponowała jednostki VT628.4, które nie są wyposażone w klimatyzację. Stąd też oferta była tańsza - 4 060 771,20 zł brutto. Szacunki zamawiającego i okres dzierżawy są identyczne jak w zadaniu 1. Oferta została oceniona na 90 pkt, z uwagi na wskazany brak klimatyzacji.

Koleje Wielkopolskie ogłosiły także drugi przetarg na dzierżawę dwóch szt-ów. Czekamy na oferty, ale tu również faworytem wydaje się być Arriva.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
Koleje Wielkopolskie
dzierżawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.