TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po przerwie wracają rejsy ze Szczecina do Oslo
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 31.10.2019 12:30:10
Po przerwie wracają rejsy ze Szczecina do Oslo; fot. Szczecin Airport

Po kilkumiesięcznej przerwie we wtorek zainaugurowano połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów do Oslo Gardermoen.

Linia lotnicza Norwegian po kilkumiesięcznej przerwie zainaugurowała połączenie ze Szczecina do Oslo Gardermoen - poinformowały służby prasowe lotniska. Samolot typu Boeing 737-800 dysponujący 189 miejscami operować będzie dwa razy w tygodniu we wtroki i soboty. Ceny biletów rozpoczynają się oo 119 zł.

"Połączenie z Oslo Gardermoen będzie doskonałym uzupełnieniem do już istniejącego połączenia z Oslo Torp, realizowanego przez innego przewoźnika niskokosztowego" - powiedział cytowany w komunikacie lotniska prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów Maciej Dziadosz. Jak dodał, "linia Norwegian jest bardzo ceniona przez Skandynawów, którzy coraz chętniej odwiedzają Szczecin i Pomorze Zachodnie w ramach krótkich, kilkudniowych pobytów, stanowiąc prawie 50 proc. pasażerów na każdym rejsie tej linii".

Jak kontynuował, "ta norweska linia lotnicza przez wszystkie lata działalności była ceniona przez mieszkańców naszego regionu za doskonałą możliwość przesiadek w najdalsze zakątki Skandynawii. Nasi pasażerowie bardzo często przesiadają się do Alesund, Bodo, Narviku, Haugesund, Kristiansand, Molde, Tromso, Trondheim znacznie skracając swój czas podróży do miejsca docelowego" - dodał.

Norwegian jest piątym regularnym przewoźnikiem korzystającym ze szczecińskiego lotniska. "Pokazuje to potencjał Pomorza Zachodniego i Szczecina, a także lotniska i daje nadzieję, iż w perspektywie kilku najbliższych lat lotnisko obsługiwać będzie milion pasażerów rocznie" – podkreślał Dziadosz.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów oferuje 10 rozkładowych kierunków: Warszawa, Oslo Gardermoen, Kopenhaga, Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Kraków, Oslo Torp, Stavanger i Bergen. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Szczecin
Norwegian
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.