TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po kolizji z ciężarówką spłonął Protram
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.10.2019 09:15:13 1 komentarz
Po kolizji z ciężarówką spłonął Protram (foto: MPK)

Do zderzenia tramwaju z ciężarówką doszło w środę (23 października) na ul. Olszewskiego we Wrocławiu. W wyniku wypadku wybuchł pożar. Nie było osób rannych.

Do zderzenia tramwaju z ciężarówką doszło w środę (23 października) na ul. Olszewskiego we Wrocławiu. W wyniku wypadku wybuchł pożar. Nie było osób rannych.

Opłakujemy Protrama, który ucierpiał w czasie dzisiejszego wypadku. Niech znajdzie ukojenie w tramwajowym niebie - poinformowało MPK Wrocław, dość oryginalnie jak na okoliczności zdarzenia na Facebooku. Pewne jest, że tramwaj, który uległ uszkodzeniu do ruchu już nie wróci.

W zawiązku ze zdarzeniem na wrocławskim Biskupinie były utrudnienia komunikacyjne. Jak powiedział PAP Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, do wypadku doszło przed godziną 14.00. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca auta ciężarowego nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający tramwaj" - powiedział policjant.

W wyniku wypadku doszło do zapłonu, ogień został szybko ugaszony przez straż. W wypadku nikt nie został ranny.

Rzecznik wrocławskiego MPK, powiedział PAP, że zaraz po zdarzeniu motorniczy wyprowadził pasażerów z tramwaju i sam opuścił pojazd. "W konsekwencji wypadku tramwaje jadące na Biskupin kończą trasę na pętli przy ZOO; wprowadziliśmy komunikację zastępczą" - powiedział Łoś.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
pożar
Protram
 • Mateusz Nowicki – 24.10.2019

  I na złom

 • kasper1 – 24.10.2019

  To już drugi niskopodłogowy tramwaj w Polsce, który zostanie zezłomowany.

 • Michał Paweł Łukasz – 24.10.2019

  Dlaczego spłonął? Był zrobiony z drewna? Zastąpić spalony człon niskopodłogowym :D

 • Zenon Zenonski – 24.10.2019

  Ciekawe czy MPK kupi za pieniądze z odszkodowania Moderusa za to?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.