TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po Budapeszcie jeździ trolejbus Świętego Mikołaja
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.12.2019 15:00:43
Po Budapeszcie jeździ trolejbus Świętego Mikołaja

W trolejbusie można nie tylko spotkać się ze Świętym Mikołajem, ale także przekazać mu paczkę dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Na ulice Budapesztu wyjechał świąteczny trolejbus, w którym można nie tylko spotkać się ze Świętym Mikołajem, ale także przekazać mu paczkę dla najbardziej potrzebujących dzieci - poinformowała w piątek spółka komunikacji publicznej Budapesztu BKK.

Ozdobiony z zewnątrz 10 tys. ledowych światełek i udekorowany w środku pojazd do 19 grudnia będzie jeździł trasami pięciu budapeszteńskich linii trolejbusowych – każdą innego dnia. Rozkład jazdy trolejbusu Świętego Mikołaja można sprawdzić na stronie BKK.

Podróż trolejbusem to także okazja do przekazania podarków potrzebującym dzieciom. Prezent należy zapakować w pudełko po butach i napisać, czy ma ono trafić do chłopca, czy dziewczynki, a także w jakim wieku powinno być obdarowane dziecko. Podarki zostaną przekazane Służbie Charytatywnej Baptystów, która już po raz 16. organizuje zbiórkę darów na Boże Narodzenie.

W trolejbusie, którym przejazd kosztuje tyle samo, co każdym innym środkiem komunikacji publicznej, oprócz Świętego Mikołaja jeździ Aniołek. Pomaga on starszym pasażerom i rodzinom z dziećmi wsiadać i wysiadać. Można go też poprosić o zapozowanie do wspólnego zdjęcia. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
trolejbus
Węgry
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.