TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Płacowe porozumienie w MPK Wrocław
- Opublikowano: 15.01.2020 15:30:38
Płacowe porozumienie w MPK Wrocław ; fot. MPK Wrocław

15 stycznia Zarząd MPK Wrocław porozumiał się ze związkami ws. podwyżek wynagrodzeń i tym samym zakończył spór zbiorowy.

15 stycznia Zarząd MPK Wrocław porozumiał się ze związkami ws. podwyżek wynagrodzeń i tym samym zakończył spór zbiorowy.

Średnio o 200 złotych więcej będą zarabiać od 1 września pracownicy MPK Wrocław. Na taką propozycję prezesa spółki Krzysztofa Balawejdera przystały wszystkie trzy związki zawodowe. Tym samym zakończył się spór zbiorowy między związkowcami a zarządem.

Podwyżka numer 2

To już druga podwyżka dla pracowników MPK w tym roku. Pierwszy wzrost płac będzie miał miejsce 1 lutego i wyniesie 200 złotych dla każdego pracownika. Tegoroczne podwyżki nie obejmą jednak wszystkich, ponieważ nie otrzymają ich prezes MPK i dyrektorzy spółki.

-"Bardzo dziękuję wszystkim trzem funkcjonującym w firmie organizacjom związkowym za wolę współpracy, dzięki której udało się ustalić zasady wzrostu wynagrodzeń również w 2021 roku – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Polegają one na tym, że pensje będą rosły o wskaźnik inflacji oraz dodatkowo średnio po 100 zł na każdego pracownika.

Remonty i inwestycje zostają

Pieniądze, które zostaną przeznaczone na wrześniowe podwyżki nie uszczuplą budżetu na zakup nowego taboru, prace torowiskowe i inne inwestycje.

-"Rozwój transportu zbiorowego w najbliższych latach jest priorytetowy dla miasta – zaznacza przewodniczący Rady Nadzorczej MPK Wrocław, Marcin Urban. – W związku z tym chcemy również docenić osoby, które codziennie pracują nad zapewnieniem komunikacji miejskiej. Jak każdy pracodawca, musimy również patrzeć na sytuację na rynku pracy, która pokazuje, że oczekiwania finansowe doświadczonych pracowników transportu stają się wyższe.

Do zwiększenia finansowania MPK doszło po rozmowach władz spółki z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, dyrektorem Departamentu Prezydenta Damianem Żołędziewskim oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej MPK Wrocław, Marcinem Urbanem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
związki
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.