TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Szczecinek w upadłości. Kto na jego miejsce?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.04.2019 13:00:56
fot. PKS Szczecinek

Kolejny PKS przeszedł do historii. Mowa o tym ze Szczecinka. Po wielu próbach ratowania spółki, które zakończyły się niepowodzeniem ruszyło postępowanie upadłościowe. Są jednak chętni, aby przejąć część majątku PKS.

Kolejny PKS przeszedł do historii. Mowa o tym ze Szczecinka. Po wielu próbach ratowania spółki, które zakończyły się niepowodzeniem ruszyło postępowanie upadłościowe. Są jednak chętni, aby przejąć część majątku PKS.

Sąd gospodarczy w Koszalinie po zakończonej fiaskiem restrukturyzacji ogłosił na początku kwietnia upadłość PKS Szczecinek. Postanowieniem sądu został wyznaczony także syndyk masy upadłościowej tego powiatowego przewoźnika. Jego zadaniem będzie spłacanie choćby części zobowiązań wobec wierzycieli firmy.

Na razie wiele wskazuje na to, że PKS Szczecinek zostanie przejęty w całości lub części przez PKS Gryfice. Jeśli tak by się stało to najważniejsze ma być utrzymanie obsługi przewozów szkolnych na terenie powiatu szczecinieckiego oraz najlepszych kursów komercyjnych.

"Podmiot kupujący ma kontynuować usługi transportowe na terenie powiatu szczecineckiego - szczególnie w gminach, w których świadczony jest dowóz dzieci do szkół podstawowych i gimnazjalnych" - zaznaczył w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin Krzysztof Lis, starosta szczecinecki.

Dodał także, iż upadłość przewoźnika nie będzie odczuwalna dla pasażerów. Zwłaszcza dla uczniów, którzy stanowili znaczną część pasażerów spółki.

"PKS Gryfice jest bardzo dobrze przygotowany do świadczenia usług transportowych. Przekazano mi informację, że już zakupiono dwanaście autobusów, które od zaraz mogą wejść na linię użyteczności transportu zbiorowego na terenie powiatu szczecineckiego - to się wiąże również z koncesjami czy też kasami fiskalnymi" - tłumaczył Krzysztof Lis.

Starosta wskazał, że właśnie gryficki PKS złożył najbardziej kompleksową ofertę dotyczącą przejęcia szczecineckiej spółki. Aby wejść na teren Szczecinka, gryficki przewoźnik zakupił też 12 nowych autobusów.

O tym, kto ostatecznie przejmie PKS Szczecinek, zadecydują najbliższe tygodnie. Nowego właściciela szczecineckiego PKS poznamy najprawdopodobniej już na początku czerwca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Szczecinek
PKS Gryfice
Szczecinek
powiat
  • Szymon Piotr Ułanowicz – 29.04.2019

    Mateusz Kaczmarek

  • Adam Okrzyński – 29.04.2019

    Nie ma tego złego. Samorząd przeinwestował PKS. Może Gryfice zaczną wyciągać z tego jakiś pieniądz.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.