TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Racibórz z umową na 10 autobusów Iveco
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.05.2019 10:00:21
PKS Racibórz z umową na 10 autobusów Iveco ; fot. Powiat Racibórz

23 maja firma ABP Bus&Coach podpisała umowę na dostawę 10 szt. nowych autobusów międzymiastowych Iveco Crossway 12LE Line dla PKS Racibórz.

23 maja w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa na dostawę 10 nowoczesnych, międzymiastowych autobusów Iveco Crossway 12LE Line.

Cztery z nich trafią do PKS w Raciborzu już w październiku br., kolejne sześć zostanie dostarczonych do czerwca w przyszłym roku. Umowę w imieniu spółki ABP Bus&Coach ze Słupska podpisał Marek Wyrzykowski, a powiat raciborski reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis.

Unijne wsparcie

Umowa została podsiana w ramach realizowanego przez powiat raciborski projektu "Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim". W ramach zadania do powiatu trafi 10 fabrycznie nowych niskoemisyjnych, niskowejsciowych autobusów wraz z wyposażeniem elektronicznym i wyposażeniem dodatkowym, takim jak m.in.:

  • system monitoringu wewnątrz i przed autobusem,

  • system nagłośnienia zapowiedzi głosowych wraz z mikrofonem dla kierowcy oraz ekranami LED do wyświetlania informacji o przebiegu trasy i kolejnych przystankach,

  • bezprzewodowy router (sieć Wi-fi),

  • ładowarki USB.

Gdzie trafią Crosswaye?

Nowe autobusy zastąpią zużyty tabor i obsługiwać będą 14 linii na terenie całego powiatu raciborskiego.

Zakup autobusów realizowany w ramach projektu pn. "Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Subregionu Zachodniego. Poniżej najważniejsze dane dt. projektu:

  • Wartość zadania: 9.474.310,00 zł

  • Wartość kosztów kwalifikowalnych w projekcie: 7.028.186,99 zł

  • Dofinansowanie EFRR (85%): 5.973.958,94 zł

  • Wkład własny finansowy powiatu: 3.500.351,06 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
Iveco
PKS Racibórz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.