TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Kamienna Góra na zakupach. Z drugiej ręki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.11.2019 15:00:42
fot. PKS Kamienna Góra

PKS Kamienna Góra rozgląda się za autobusami. Przewoźnika interesują autobusy nawet 11-letnie. Grunt, aby były one przedstawicielami klasy MIDI lub MAXI i nadawały się do przewozów o charakterze międzymiastowym.

PKS Kamienna Góra rozgląda się za autobusami. Przewoźnika interesują autobusy nawet 11-letnie. Grunt, aby były one przedstawicielami klasy MIDI lub MAXI i nadawały się do przewozów o charakterze międzymiastowym.

PKS chce nabyć cztery pojazdy. Będą to konstrukcje dedykowane do ruchu międzymiastowe. Muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2008 r. Każdy musi umożliwiać podróż 75 - 90 pasażerom, w tym 40-50 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwie pary drzwi.

Konstrukcja autobusu to trzy wymiary:

  • długość całkowita – 10.0 - 12.0 m
  • szerokość całkowita – max. 2,55 m
  • wysokość całkowita – max. 3,00 m

Pojazdy mają być napędzany silnikiem diesla, który spełnia przynajmniej normę Euro 4. W gestii oferenta pozostaje kompletacja napędu.

Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Fotele i tapicerka nie mogą nosić śladów widocznego zużycia. Pod pokładem mają się znaleźć luki bagażowe o pojemności min. 7 m3.

Autobusy mają zostać dostarczone Kamiennej Góry do końca listopada.

Na oferty PKS czeka jeszcze kilka dni, do 22 listopada. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena ma 70% wagi. 30% można wywalczyć dzięki zaoferowaniu autobusów wyprodukowanych po 2010 r. (20%) oraz z przebiegami do 600 tys. km (10%).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Kamienna Góra
używane
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.