TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK zainwestowały 5 mln zł w przystanki między Cieszynem i Zebrzydowicami
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 11:45:30
PKP PLK zainwestowały 5 mln zł w przystanki między Cieszynem i Zebrzydowicami (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały perony na przystankach między Cieszynem i Zebrzydowicami. To kolejne miejsca w Śląskiem, gdzie poprawiły się warunki podróży – poinformowały w środę PKP PLK. Inwestycja kosztowała blisko 5 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały perony na przystankach między Cieszynem i Zebrzydowicami. To kolejne miejsca w Śląskiem, gdzie poprawiły się warunki podróży – poinformowały w środę PKP PLK. Inwestycja kosztowała blisko 5 mln zł.

Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK podała, że od stycznia w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach są nowe, wyższe perony. Na przystankach zamontowane zostały nowe wiaty, ławki oraz tzw. strefy czekania, czyli specjalne poręcze do odpoczynku na stojąco.

"Perony są oświetlone, lepiej oznakowane i wyposażone w gabloty informacyjne z rozkładami jazdy. Przystanki zostały doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawiło dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą zwiększają bezpieczeństwo podróżnych. Dla osób niewidomych i niedowidzących są informacje w alfabecie Braille'a. Zastosowano je na poręczach w Kaczycach i Cieszynie Marklowicach" – wyjaśniła Głowacka.

Spółka wyremontowała również tory oraz obiekty inżynieryjne w obrębie przystanków.

Głowacka przypomniała, że w 2018 r. między Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniony został tor na bezstykowy i zastosowano tam betonowe podkłady. Pociągi zwiększyły prędkość przejazdu. Składy pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 krócej niż przed pracami. Wyremontowano również 10 przejazdów kolejowo-drogowych. Inwestycja ta kosztowała ponad 24 mln zł. Pieniądze pochodziły z funduszy PKP PLK.

Głowacka zaznaczyła, że spółka realizuje już kolejny projekt na Śląsku Cieszyńskim. Rewitalizowana jest linia Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce.

"Umowę podpisano w październiku 2019 r. Obecnie kończy się projektowanie, a od marca ruszą prace budowlane. Jednym z efektów inwestycji będzie powrót pociągów na trasę Goleszów – Cieszyn. Dla mieszkańców regionu będzie to korzystna zmiana w systemie komunikacji. Odnowione zostaną m.in. stacje Goleszów i Cieszyn oraz przystanki Goleszów Górny, Bażanowice, Cieszyn Mnisztwo, który zmieni nazwę na Cieszyn Uniwersytet" – dodała.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Cieszyn
Zebrzydowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.