TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK powtórzą przetarg na budowę węzłów przesiadkowych w woj. łódzkim
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 08.01.2020 09:45:19
PKP PLK powtórzą przetarg na budowę węzłów przesiadkowych w woj. łódzkim

Będzie nowy przetarg na zaprojektowanie i budowę węzłów przesiadkowych w Strykowie, Głownie i Pabianicach – poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe.

Będzie nowy przetarg na zaprojektowanie i budowę węzłów przesiadkowych w Strykowie, Głownie i Pabianicach – poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe.

Inwestycja za ok. 37 mln zł ma umożliwić wygodne przesiadki między koleją a innymi środkami komunikacji. Przyczyną unieważnienia przetargu była decyzja władz Zduńskiej Woli, które nie wyraziły woli zwiększenia finansowania inwestycji.

"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. deklarują, że we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Woj. Łódzkiego w trybie pilnym ogłoszą nowe postępowanie na pełen zakres prac z wyłączeniem robót będących w zakresie miasta Zduńska Wola. Miasto zobowiązało się wcześniej do remontu budynku i zagospodarowania placu przed dworcem" – napisano w komunikacie PKP PLKP.

Celem realizowanej wspólnie z samorządami inwestycji o wartości ok. 37 mln zł jest stworzenie na stacjach Pabianice, Stryków i Głowno zintegrowanych węzłów multimodalnych, które ułatwią przesiadkę z pociągu do innego środka transportu np. autobusu, samochodu. W ramach zadania powstanie również nowy przystanek Pabianice Północ.

Projekt ubiega się o współfinansowanie przez UE. Przyjęto, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego na lata 2014-2020 pokryją 85 proc. kosztów inwestycji, a 15 proc. będzie stanowił wkład PLK i samorządów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
węzeł przesiadkowy
Zduńska Wola
Pabianice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.