TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK chcą zlikwidować przystanek Warszawa Powiśle
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2019 13:37:08
PKP PLK chcą zlikwidować przystanek Warszawa Powiśle (źródło: Wikipedia/Aleksander Sobolewski, lic. CC BY-SA 4.0)

PKP PLK chcą zlikwidować przystanek Warszawa Powiśle podczas remontu linii średnicowej.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują - wraz z modernizacją warszawskiej linii średnicowej - wybudowanie nowych przystanków przy rondzie de Gaulle'a i Solec położonego bliżej Wisły - poinformował w czwartek prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Zlikwidowany zostałby zaś przystanek Powiśle. PKP PLK nie planują natomiast budowy przystanku Bracka.

"Analizując konieczność przebudowy tunelu średnicowego mamy propozycję, która wskazuje na możliwość utworzenia dodatkowego przystanku zlokalizowanego przy rondzie de Gaulle'a. (...) Mógłby też powstać nowy przystanek Solec blisko Wybrzeża Kościuszkowskiego. Natomiast zlikwidowany zostałby przystanek Powiśle" - powiedział Merchel.

Prezes wyjaśnił, że w nowej konfiguracji odległość między przystankiem Solec a Rondo de Gaulle'a wyniosłaby ok. 1 tys. m. Taka sama odległość dzieliłaby rondo de Gaulle'a od Warszawy Śródmieście. Dlatego, aby nie zmniejszać częstotliwości kursowania pociągów, zlikwidowany zostałby przystanek Powiśle. Nie byłoby też konieczności budowy przystanku przy ul. Brackiej, między Warszawą Śródmieście a rondem de Gaulle'a, gdyż to również pogorszyłoby przepustowość linii.

Merchel wskazał, że modernizacja warszawskiej linii średnicowej jest konieczna, aby zwiększyć o około połowę przepustowość trasy, która została zbudowana między 1926 a 1935 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
remont
linia średnicowa
przystanek
 • Radek Kopeć – 28.03.2019

  Przesunąć, a nie zlikwidować :p

 • Robert Nowak – 28.03.2019

  Czy ktoś w PKP "PLK" coś jarał?

 • Jakub Białkowski – 28.03.2019

  Obecna stacja Powiśle niedawno była wpisana do rejestru zabytków... A teraz nagle przesuwają ją tak po prostu? Dla mnie debilizm :/

 • Michał Prosper Kowalski – 28.03.2019

  Dzięki Powiślu Śródmieście nie pęka w szwach.

 • Karol Koronowski – 29.03.2019

  To właśnie przez Warszawę Polska ma kłopoty w Unii Europejskiej z Reputacja. stacje która jest wyremontowana chcecie usuwać? Ile to trzeba mieć trocin w głowie żeby z powodu jakiejś Ustawy Urzędu Miejskiego usuwać przystanek który 100 jest potrzebny tam mieszkańcom którzy chcą korzystać. A jakiś głupi polityk jak Waldemar Pawlak czy Jarosław Kaczyński napewno zagłosowali że zdanie Polaków a tymbardziej własne zdanie i opinia mieszkańców stolicy się nie liczy. Po co.

 • Piotr Trybunalski – 30.03.2019

  przecież cześć stacji od lat jest wykorzystywana z dużym sukcesem na inne cele (bar) - nic nie stoi na przeszkodzie, aby perony również zachować i przeznaczyć na inne cele. Transport trzeba realizować optymalnie, w tym przypadku Powiśle przesunąć dalej w okolice placu PCK - bliżej potoków czyli bliżej Solca i Wisły.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.