TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Sosnowiec chce więcej elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.05.2019 14:00:31
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

PKM w Sosnowcu chce kupić kolejne elektrobusy. Spółka chce się do tego przygotować i szuka firmy, która stworzy koncepcję montażu i uruchomienia ładowarek.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu chce kupić kolejne elektrobusy. Spółka chce się do tego przygotować i szuka firmy, która stworzy koncepcję montażu i uruchomienia ładowarek.

PKM zaprasza do złożenia oferty na wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych dla potrzeb realizacji projektu pn. ''Czyste niebo nad Zagłębiem - zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania''.

W ramach projektu przewidziany jest:

  • zakup 14 nowych autobusów elektrycznych.
  • zakup 2 sztuk ładowarek pantografowych o mocy 250 kW (zlokalizowanych na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu).
  • zakup 8 sztuk ładowarek Plug-in o mocy 80 kW (zlokalizowanych na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu).
  • zakup 1 sztuki ładowarki pantografowej o mocy 190 kW (zlokalizowanej na dworcu autobusowym przy ulicy Mościckiego w Sosnowcu).
  • dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu dla potrzeb ładowania autobusów elektrycznych.

Termin składania ofert mija 10 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Pasażerowie podpowiedzieli
PKM Sosnowiec przygotowuje się do kolejnych dużych autobusowych zakupów. Przewoźnik chce pozyskać do 2021 roku kolejnych 70 nowych pojazdów. Zanim jednak to nastąpi spółka postanowiła poznać oczekiwania pasażerów- zarówno o już kupionych autobusach jak i tych, które dopiero pozyska.

Niezwykle istotne dla przewoźnika było zdanie środowisk osób z niepełnosprawnością na temat niezbędnego zdaniem tych środowisk wyposażenia. W tym przypadku faktycznie w całości PKM zastosuje wyposażenie autobusów w systemy i urządzenia, które to opisały w ankiecie zamkniętej, środowiska niepełnosprawnych. Bardzo cenną wskazówką przekazaną w ankietach zamkniętych przez respondentów, okazała się spostrzeżenie odnoszące się do wysokość montowanych w autobusach kasowników w miejscach wyznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ,spostrzeżenia te zostaną uwzględnione przy kompletacji zakupowanych autobusów.

Należy tu podkreślić, że wyniki obu ankiet wskazują, że bardzo wysoko ocenionym przez respondentów wyposażeniem, dotychczas przez PKM nieposiadanym jest tapicerka foteli dedykowana dla osób z niepełnosprawnością wykonana w odmiennym kolorze kontrastowym z odpowiednim piktogramem. W związku z powyższym zakupowane autobusu należy wyposażyć ten element.

Przeprowadzone konsultacje społeczne w bardzo dużym stopniu wpłynęły na ostateczny kształt i zakres planowanego do realizacji kolejnego dużego projektu taborowego przez PKM.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKM Sosnowiec
elektrobus
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.