TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Katowice kupuje kolejnych 10 elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.02.2020 15:00:44
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

PKM w Katowicach wzbogaci się o 10 kolejnych elektrobusów. Od dziś, 14 lutego spółka szuka dostawców. Będą to zarówno przedstawiciele klasy MAXI jak i MEGA.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach wzbogaci się o 10 kolejnych elektrobusów. Od dziś, 14 lutego spółka szuka dostawców. Będą to zarówno przedstawiciele klasy MAXI jak i MEGA.

Postępowanie jest podzielone na dwa zadania. W pierwszym ma to być pięć elektrycznych "dwunastek". W drugim chodzi o tyle samo bateryjnych przegubowców. W obu przypadkach mamy bardzo długi termin realizacji. Każdy z 10 elektrobusów ma trafić do Katowic w ciągu maksymalnie 350 dni od podpisania umowy.

Na omówienie SIWZ mamy jeszcze chwilę, więc pora na warunki formalne. Zacznijmy od "dwunastek". Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta PKM określił na 6 mln PLN. Dodatkowo na kwotę min. 2 mln PLN musi on posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warunek doświadczenia przewoźnik z Katowic uznaje za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednego zamówienia elektrobusy o łącznej wartości min. 4,8 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 240 000 PLN.

Jeżeli chodzi o przegubowce poprzeczka jest postawiona siłą rzeczy wyżej. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta PKM określił na 8 mln PLN. Dodatkowo na kwotę min. 3 mln PLN musi on posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warunek doświadczenia przewoźnik z Katowic uznaje za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednego zamówienia elektrobusy o łącznej wartości min. 5,2 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 260 000 PLN.

Na oferty w Katowicach czekają do 19 marca. Są dwa kryteria oceny. Cena ma 60% wagi. Pozostałe 40% stanowi ocena techniczna.

Obecnie PKM dysponuje pięcioma Solarisami Urbino 18 electric. Ursusowi, który miał w podobnym terminie przekazać pięć "dwunastek" na prąd powinęła się noga. Producent z Lublina nabrał opóźnienia, a katowicki przewoźnik po wizji lokalnej w fabryce stracił cierpliwość i zerwał kontrakt. Zlecenie ostatecznie trafiło do Solarisa, który jeszcze ma chwilę by przekazać PKM piątkę Urbino 12 electric.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Katowice
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.