TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Gliwice na zakupach. 10 x MAXI z długą dostawą
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.11.2019 14:00:33
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach kupi 10 nowych autobusów klasy MAXI. Dziś, 8 listopada ogłoszono przetarg na ich dostawę. Na dostawę będzie bardzo długo. A to producentów z pewnością ucieszy.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach kupi 10 nowych autobusów klasy MAXI. Dziś, 8 listopada ogłoszono przetarg na ich dostawę. Na dostawę będzie bardzo długo. A to producentów z pewnością ucieszy.

Przedmiotem tegoroczne zamówienia PKM jest dostawa 10 fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów komunikacji miejskiej o długości całkowitej od 11,80 m do 12,1 m (+- 0,1 m) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m. Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki mają zostać sprzęgnięte z automatycznymi skrzyniami biegów.

Gliwicki przewoźnik wymaga, aby przekazać mu autobusy w ciągu maksymalnie 310 dni od podpisania umowy. To termin z pewnością zadowalający dla producentów. Każda z "dwunastek" będzie objęta dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Czas na omówienie warunków formalnych. Najważniejsze wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: 

  • polisa OC na sumę ubezpieczenia równą co najmniej 9 000 000 PLN
  • środki finansowe lub zdolność kredytowa na co najmniej 9 000 000 PLN
  • osiągnięcie w ostatnich trzech latach obrotowych przychodu rocznego z działalności wynoszącego co najmniej 12 000 000 PLN
  • wadium w wysokości 150 000 PLN

Co do doświadczenia, PKM wymaga od oferentów wykazania się w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jedną dostawą w wysokości siedmiu sztuk miejskich niskopodłogowych dwuosiowych autobusów o długości od 11,8 m do 12,1 m. To warunek adekwatny do wielkości zamówienia.

Termin składania ofert mija 11 grudnia. Ocenie posłuży pięć kryteriów. Są to:


  • Ocena techniczna - 20%

  • Ekologia - 20%

  • Warunki gwarancji i serwisu - 5%

  • Ceny wybranych części zamiennych - 5%

  • Cena - 50%


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.