TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Czechowice-Dziedzie kupi elektrobusy. Ruszyły przygotowania
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.02.2020 12:00:45
PKM Czechowice-Dziedzie kupi elektrobusy. Ruszyły przygotowania

PKM w Czechowicach-Dziedzicach zwróciło się do wykonawców z zapytaniem ofertowym dotyczącym wykonania PFU w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zwróciło się do wykonawców z zapytaniem ofertowym dotyczącym wykonania programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych na potrzeby realizacji projektu pod nazwą: "Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach".

Program funkcjonalno-użytkowy stanowić musi podstawę do wykonania dokumentacji projektowej oraz ogólnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z opisem i ustaleniem wartości opracowania dokumentacji projektowej (budowlano-wykonawczej). Przedmiot niniejszego zamówienia jak też przedmiot zamówienia realizowany na podstawie PFU ma zostać dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Program GEPARD II - transport niskoemisyjny, część 3). PFU ma być gotowy w ciągu 27 dni od podpisania umowy.

Elementy składowe PFU
Program funkcjonalno-użytkowy musi obejmować elementy składowe projektu: "Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach", w ramach którego przewidziane są:

  • zakup i dostawa dwóch autobusów elektrycznych przegubowych klasy MEGA,
  • budowa stacji szybkiego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, wyposażonej w jedną sztukę ładowarki pantografowej,
  • budowa stacji wolnego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie zajezdni autobusowej PKM, wyposażonej w dwie ładowarki Plug-in,
  • dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni autobusowej PKM w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Drzymały do potrzeb ładowania autobusów elektrycznych z przygotowaniem stanowisk ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą umożliwiającą swobodny podjazd autobusu pod ładowarkę. PFU musi uwzględniać możliwość rozbudowy o kolejne stanowiska do ładowania autobusów elektrycznych,
  • dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia.

Wstęp do przetargu
PFU musi zawierać określenie szacunkowych kosztów budowy, rozbudowy i montażu elementów wchodzących w skład inwestycji z uwzględnieniem podziału na zadania. Wykonawca będzie odpowiedzialny za dokonanie niezbędnych uzgodnień, wykonanie analiz, opinii, ekspertyz, raportów, uzyskanie decyzji, warunków technicznych w zakresie niezbędnym do opracowania założeń technicznych i funkcjonalnych. W ramach zamówienia wykonawca będzie również zobowiązany do opracowania założeń technicznych i funkcjonalnych dla przedsięwzięcia pod nazwą "Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach". Założenia te muszą być kompatybilne z warunkami rynkowymi w zakresie zakupu autobusów elektrycznych.

Ponadto, wykonawca zobowiązany będzie na wezwanie zamawiającego do przygotowania projektu odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie postępowania na wyłonienie dostawcy autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą w zakresie związanym z PFU będącym podstawą opisu przedmiotu zamówienia w tym postępowaniu do czasu jego rozstrzygnięcia. W przypadku, gdy w pierwszym postępowaniu na zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą nie zostanie wybrany wykonawca (np. postępowanie zostanie unieważnione), to obowiązek przekazywania projektów odpowiedzi na pytania wykonawcy w zakresie związanym z PFU obowiązuje również w drugim postępowaniu. Planowany orientacyjny termin przeprowadzenia tego postępowania to czwarty kwartał 2020 roku lub pierwszy kwartał 2021.

Warunki zapytania
Firmy chętne do sporządzenia PFU mogą składać swoje propozycje do dnia 12 lutego. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Czechowice-Dziedzice
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.