TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKA Gdynia kupi 24 elektrobusy. Najpierw dialog
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.01.2020 17:00:51
PKA Gdynia kupi 24 elektrobusy. Najpierw dialog

PKA w Gdyni kupi dzięki dofinansowaniu unijnemu 24 elektrobusy. Zanim jednak ogłosi przetarg najpierw przeprowadzi dialog z producentami. Łącznie spółka ma 14 pytań do nich.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni kupi dzięki dofinansowaniu unijnemu 24 elektrobusy. Zanim jednak ogłosi przetarg najpierw przeprowadzi dialog z producentami. Łącznie spółka ma 14 pytań do nich.

8+16
Całkowita wartość gdyńskiego projektu wynosi 81 034 000 złotych. Unijna dotacja to 68 649 400 złotych. Gdynia od lat promuje elektromobilność i ekologiczne rozwiązania w transporcie publicznym. Teraz miasto stawia kolejny krok w tych działaniach.

Miejski tabor wzbogaci się o 24 nowe w pełni elektryczne autobusy. Ich użytkownikiem ma być PKA. Będzie to osiem bateryjnych przegubowców oraz 16 elektrycznych "dwunastek". Pojawi się także infrastruktura, która pozwoli na ładowanie pojazdów.

Materiał na przetarg
Zanim jednak nastąpi przetarg PKA zbiera informacje od producentów, które mają pozwolić przewoźnikowi jak najlepiej przygotować dokumentację całego postępowania. Spółka ma 14 pytań i na odpowiedzi na nie czeka do 31 stycznia.

PKA chce się dowiedzieć jaki w ocenie producentów jest minimalny, a jaki maksymalny okres udzielonej gwarancji na elektrobus, a jaki na baterie trakcyjne. Ważna jest też informacja na temat spadku pojemności magazynów energii. Musi też być podana z jakiego materiału są wykonane zasobniki oraz czas, a także sposób ich ładowania.

Zwrócono także uwagę na klimatyzację. PKA chce wiedzieć, który producent co ma do zaoferowania w tym zakresie. Zwrócono także uwagę na kwestię zabudowy kabiny, dodatkowej nagrzewnicy dla kierowcy, sposób wentylacji w przypadku awarii klimatyzacji czy np. wyposażenie pojazdów w tempomat.

Unijny zastrzyk
Unijny zastrzyk Pomorskie miasto znalazły się w gronie 13 miast, którym Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 6.1 POIiŚ Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach) dofinansowanie ze środków unijnych na zakup elektrycznych autobusów. Wszystkie te projekty opiewają na 668 mln zł i zostaną dofinansowane w 85% - kwotą 460,16 mln zł. W wyniku ich realizacji zostanie zakupionych 190 pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKA Gdynia
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.