TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pilzno zamawia kolejne nowe tramwaje. EVO2
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.04.2020 11:45:28
Pilzno zamawia kolejne nowe tramwaje. EVO2

W dniu 24 kwietnia 2020 roku PMDP Pilzno zawarło kolejną umowę na dostawę tramwajów typu EVO2. Tym razem zakontraktowano pięć wagonów.

W dniu 24 kwietnia 2020 roku PMDP Pilzno zawarło kolejną umowę na dostawę tramwajów typu EVO2. W dniu 24 kwietnia 2020 roku PMDP Pilzno zawarło kolejną umowę na dostawę tramwajów typu EVO2. Tym razem zakontraktowano pięć wagonów.Tym razem zakontraktowano pięć wagonów.

Te nowoczesne wagony średniej pojemności zostaną dostarczone do Pilzna do końca tego roku, kiedy w pełni zastąpią najstarsze niskopodłogowe tramwaje typu Astra. Nowe i w pełni klimatyzowane pojazdy zapewniają pasażerom i motorniczym większy komfort i bezpieczeństwo.

W listopadzie 2017 r. PMDP zawarło umowę ramową na tramwaje EVO2 z firmą Krnovské opravny a strojírny, która przewiduje dostawę do 16 pojazdów do 2022 r. W ubiegłym roku pierwsze 9 tramwajów dostarczono do Pilzna, w tym roku PMDP liczy na kolejnych 5.

Te całkowicie pozbawione barier tramwaje o średniej pojemności stopniowo zastępują pierwszą generację częściowo niskopodłogowych tramwajów typu Astra. Pasażerom oferują większą przestrzeń, więcej miejsc siedzących i stojących, więcej miejsca dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich, cichszą pracę czy złącza USB do ładowania telefonów komórkowych - opisuje Roman Zarzycký, zastępca burmistrza Pilzna i prezes zarządu PMDP. Szczególnie w miesiącach letnich automatyczna klimatyzacja przyczyni się do poprawy komfortu pasażerów – dodaje.

Zakup tramwajów EVO2 przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji i obniży zużycie torów na tamtejszej sieci tramwajowej. Nowe tramwaje, które mogą przewozić do 170 pasażerów, będą wykorzystywane głównie na linii 1.

Przestronna, przejrzysta i klimatyzowana kabina motorniczego zapewnia optymalną widoczność na zewnątrz pojazdu. Operator ma do dyspozycji wystarczającą moc trakcyjną, która zapewnia dynamikę jazdy tramwajem. Wreszcie używany jest zewnętrzny i wewnętrzny system kamer, który zapewnia prawdziwy przegląd sytuacji. Aby ograniczyć wandalizm, kamery wewnętrzne są również podłączone do systemu wykorzystywanego przez policję miejską – mówi Jiří Ptáček, dyrektor generalny PMDP.

Tramwaje zapewniają bezpieczeństwo pasażerów i personelu, spełniając wytrzymałościowe normy Unii Europejskiej. Ponadto odporność tego typu pojazdów na zderzenia zweryfikowano w unikalnym teście zderzeniowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pilzno
Czechy
EVO2