TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pilzno odnowi flotę tramwajową. Kupi 22 nowe składy
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.06.2018 12:37:00 3 komentarze
Pilzno kupuje 22 tramwaje (foto: Wikipedia/Roehrensee, lic. CC BY-SA 3.0)

Przedsiębiorstwo Transportu Miejskiego w Pilznie (PMDP) chce znacznie odnowić swoją flotę tramwajową.

Przedsiębiorstwo Transportu Miejskiego w Pilznie (PMDP) chce znacznie odnowić swoją flotę tramwajową.

Po ostatnich inwestycjach, w ramach których zakupiono szesnaście tramwajów, teraz miasto ogłosiło przetarg na dostawę 22 nowych, dwukierunkowych tramwajów o dużej pojemności.

Producenci mają czas na złożenie ofert do 19 lipca. Szacunkowa cena zamówienia to 1,1 miliarda koron. Oferty będą oceniane według kryteriów: 90% - cena i po 5%: czas dostarczenia pierwszych dwóch tramwajów i czas dostawy części zamiennych. PMDP chce skorzystać z europejskiego dofinansowania. Ostatni tramwaj powinien zostać dostarczony w 2023 roku.

Jak informują czeskie media w przypadku tego kontraktu możemy liczyć na zainteresowanie rodzimego producenta Škoda Transportation. A czy zainteresowane będą też inne podmioty. Przypomnijmy, że obecnie w Siedlcach Stadler produkuje wagony dla Ostrawy. Może pokusi się o start w kolejnym czeskim mieście? Dodajmy, że poprzedni przetarg wygrał inny czeski producent – Pragoimex.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pilzno
Czechy
przetarg
 • Dominik Włodarczyk – 06.06.2018

  Hmm ja myślę że w drugą stronę będzie masowy wykup wagonów z Pilzna do Polski :p

 • mechanik – 06.06.2018

  Tia, zwłaszcza biorąc pod uwagę szerokość taboru :D

 • Combino – 06.06.2018

  Czy zainteresowane będą też inne podmioty... InfoTram zapomniał wspomnieć o jednym ciekawym smaczku tego przetargu: otóż te 22 wagony to sumaryczna wielkość zamówienia podstawowego i opcji; sęk w tym,że zamówienie podstawowe to... 2 sztuki (tak,słownie DWIE sztuki; opcja to 20 sztuk). Skoda od dawnych już czasów nie bawi się w wagony krótkie i deklaruje,że bawić się nie będzie (stąd jej nieobecność w Pilznie w ostatnich latach); teraz oczywiście do przetargu przystąpi; pytanie czy przystąpi Stadler? Bo taki podział zamówienia podstawowego i opcji świadczy o tym,że jest jakiś preferowany producent (prawdopodobnie Skoda,bo to jej miasto), a "niepożądany" producent dostanie zamówienie na dwie sztuki i finito. Stadler wziął Ostravę z zaskoczenia,ale patrząc na specyfikacje przetargowe w kolejnych czeskich miastach widać,że raczej nie palą się zbytnio do zwiększania portfela zamówień Stadlera na czeskim rynku ;)

 • mechanik – 07.06.2018

  No i...? Ulżyj sobie, ale może gdzie indziej. Niech do ciebie w końcu dotrze, że rynek na którym zamawiający kupuje to czego oczekuje, jest rynkiem pozbawionym wynaturzeń. Pora zmądrzeć (jakimś cudem)

 • Artur Wawa – 07.06.2018

  Stadler w Ostrawie już przetarł szlak ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.