TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pilzno kupi 34 tramwaje. Za pieniądze od EBI
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.07.2019 19:46:35
Pilzno kupi 34 tramwaje. Za pieniądze od EBI (źródło: Wikipedia/Roehrensee, lic. CC BY-SA 3.0)

PMDP, operator transportu publicznego w czeskim Pilznie, podpisał umowę dotyczącą pożyczki w wysokości 50 mln euro z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze z niej zostaną przeznaczone na sfinansowanie zakupu nowych tramwajów.

PMDP, operator transportu publicznego w czeskim Pilznie, podpisał umowę dotyczącą pożyczki w wysokości 50 mln euro z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze z niej zostaną przeznaczone na sfinansowanie zakupu nowych tramwajów i trolejbusów.

PMDP planuje kupić 34 tramwaje i 34 trolejbusy, aby zastąpić aktualnie eksploatowane pojazdy. Projekt obejmuje również przebudowę zajezdni tramwajowej i modernizację sieci.

Projekt modernizacyjny obejmuje również redukcję hałasu i szereg przyjaznych dla środowiska rozwiązań, takich jak wykorzystanie wody deszczowej do mycia pojazdów - mówi szef PMDP Michał Kraus. Jestem przekonany, że modernizując zajezdnię przyczynimy się do lepszych warunków życia w sąsiednich budynkach – dodaje.

Roboty mają rozpocząć w przyszłym roku, a zajezdnia będzie nadal działać, także wtedy, gdy prowadzone będą prace modernizacyjne. Projekt zostanie ukończony w 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pilzno
Czechy
EBI
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.