TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pilawa wybrała. Miejski debiut Irizara w Polsce!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.05.2019 16:00:33
fot. Irizar

Pilawa zaakceptowała ofertę firmy Wanicki. A to oznacza, że w Polsce zadebiutuje miejski Irizar. I do tego jeszcze hybrydowy!

Pilawa zaakceptowała ofertę firmy Wanicki. A to oznacza, że m.in. w Polsce zadebiutuje miejski Irizar. I do tego jeszcze hybrydowy!

Przypomnijmy, że Pilawa od początku marca szukała dostawcy dwóch autobusów. W ramach dostawy mają zostać przekazane miastu dwa typy pojazdów Pierwszym była hybryda z nadwoziem długim na 12 - 12,7 m, nie szerszym niż 2,55 m i nie wyższym niż 3,3 m. Musi on umożliwiać podróż min. 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 38 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0.

Z kolei autokar dla mazowieckiego miasta ma być wysokopodłogową konstrukcją. Jego nadwozie ma charakteryzować się wymiarami podobnymi do hybrydy, ale z jedną różnicą. Nie może być on bowiem wyższy niż 3,8 m. Na pokład zabierze min. 60 pasażerów, w tym 50 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez również dwa wejścia, ale już w układzie 1-1-0.

Szczegółowo wymagania miasta wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj. Dostawa ma być zrealizowana bardzo szybko. Urzędnicy chcą bowiem dysponować obydwoma autobusami w ciągu maksymalnie 150 dni od podpisania umowy.

Jedna oferta
Do 17 kwietnia miasto czekało na oferty. Na hybrydowo-autokarowe zakupy dysponowali budżetem w wysokości 2 001 200 PLN brutto. To oznacza, że średni koszt pozyskania jednego autobusu przyjęli na poziomie nie większym niż 813 496 PLN netto. 

W ramach postępowania wpłynęła tylko jedna oferta, ale od kogo! W przetargu wzięła udział firma Wanicki z Mogilan, czyli dealer hiszpańskiej marki Irizar. Oferta opiewała na kwotę 3 075 000 PLN brutto. To oznacza, że średnia cena jednostkowa autobusu dla Pilawy to 1 250 000 PLN netto.

Równie ciekawie prezentowała się lista autobusów, które dla Pilawy zaoferował Wanicki. Z autokarów zaproponowano model Irizar i6. Z kolei hybryda to absolutny debiut sprzedażowy w Polsce. Mowa bowiem o hybrydowym i3LE.

Debiut, debiut!
22 maja Pilawa zaakceptowała ofertę Wanickiego, także teraz czekamy już tylko na podpisanie umowy oraz dostawę autobusów. Kto wie czy przekazanie nie odbędzie się jeszcze w tym roku. Bez względu na jego termin debiut miejskiego autobusu Irizara w Polsce to niespodzianka przez wielkie "N".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Pilawa
UM
Irizar
Wanicki
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.