TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piesi i Rowerzyści w Warszawie - Podsumowanie projektu Cyclurban
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.11.2019 22:58:02
Piesi i Rowerzyści w Warszawie - Podsumowanie projektu Cyclurban

Zarząd Dróg Miejskich oraz Fundacja Ziemia i Ludzie zapraszają na spotkanie podsumowujące projekt Cyclurban: Piesi i Rowerzyści w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 13 listopada.

Zarząd Dróg Miejskich oraz Fundacja Ziemia i Ludzie zapraszają na spotkanie podsumowujące projekt Cyclurban: Piesi i Rowerzyści w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 13 listopada.

Podsumowanie projektu

Spotkanie podsumowujące projekt odbędzie się 13 listopada. Zaprezentowane zostaną na nim wniosku z pilotażowego programu, który zrealizował ZDM. Celem projektu było zbadanie konfliktów pieszo-rowerowych i próba ich zmniejszenia.

Rosnący ruch rowerowy sprawia, że coraz częściej dochodzi do konfliktów między rowerzystami i pieszymi. Zbadaliśmy co jest ich przyczyną i jak można im zapobiegać. W ramach międzynarodowego projektu CyclUrban wymieniliśmy się doświadczeniami dotyczącymi rozwiązania tego problemu w innych miastach. Nachodzące spotkanie ma za zadanie podsumować projekt – informuje warszawski ZDM.

Pięć europejskich miast

W projekcie wzieło udział sześć miast z Europy: Warszawa (Polska), Tartu (Estonia), Ryga (Łotwa), Velika Gorica (Chorwacja), Drama (Grecja) oraz Bratysława (Słowacja).

Celem wspólnej pracy jest rozwój ruchu rowerowego jako środka na rzecz zrównoważonej mobilności i łagodzenia zmian klimatycznych na poziomie lokalnym. Oprócz

Wydarzenie

Wydarzenie odbędzie się w środę, 13 listopada 2019 roku o godzinie 16:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4.

Ze względu na charakter konferencji i ograniczoną liczbę uczestników, wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.

Szczegółowych informacji udziela Ewelina Skoczeń, 502 365 899, ewelina.skoczen@ziemiailudzie.pl Więcej informacji o projekcie: www.cyclurban.eu – strona w języku angielskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Cyclurban
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.