TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Twist jest już w Gorzowie
- Opublikowano: 16.04.2019 09:19:04
Twist jest już w Gorzowie (foto: UM)

We wtorek nad ranem do Gorzowa przyjechał pierwszy wagon Twist.

We wtorek nad ranem do Gorzowa przyjechał pierwszy Twist. Jeszcze dziś na torowisku (na odcinku od zajezdni MZK do skrzyżowania ulic Sikorskiego z Jancarza) odbędą się pierwsze jazdy próbne, tzw. homologacyjne, które będą kontynuowane w kolejnych dniach.

Urząd Miasta apeluje do kierowców i pieszych, poruszających się w okolicy jazd testowych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, zwłaszcza, że tramwaj w ramach jazd próbnych miejscami będzie rozwijał prędkość powyżej 50 km/h. Jednocześnie prosi o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.

Przyjazd tramwaju na jazdy homologacyjne do Gorzowa jest niezwykle ważny, ponieważ będzie można dokładnie sprawdzić, jak przebudowana infrastruktura tramwajowa współgra z nowym pojazdem.
Do czasu uzyskania przez tramwaj świadectwa homologacji, pokonania na gorzowskich torowiskach 100 km i dokonania odbioru przez gorzowski Miejski Zakład Komunikacji, pojazd jest własnością firmy PESA Bydgoszcz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.