TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy tramwaj z Ukrainy dla Egiptu gotowy
InfoTram.pl - Opublikowano: 03.07.2018 12:58:45
Pierwszy tramwaj z Ukrainy dla Egiptu gotowy (foto: Tatra-Yug)

Pierwszy z 15 tramwajów, które Tatra-Yug dostarczy do egipskiej Aleksandrii, jest już gotowy.

Pierwszy z 15 tramwajów, które Tatra-Yug dostarczy do egipskiej Aleksandrii, jest już gotowy.

Wagon jest klimatyzowany, dwuczłonowy, ma 22 m długości. Dostawy z fabryki Tatra Jug w Dnieprze zostaną ukończone w 2019 roku.

Ukraiński producent pokonał w przetargu Stadlera i CRRC. Kontrakt został podpisany w lutym 2017 r. To pierwsze eksportowe zamówienie tej firmy, która zaczynała od modernizacji czeskich wagonów Tatra.

Co ciekawe Aleksandria zamówiła tramwaje wysokopodłogowe. Ma to związek z tamtejszym system tramwajowym, w którym można eksploatować tylko takie wagony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Egipt
Tatra-Yug
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.