TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy tramwaj dla Elbląga gotowy
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.11.2019 08:45:17 1 komentarz
Pierwszy tramwaj dla Elbląga gotowy (foto: Modertrans)

Pierwszy tramwaj Moderus Beta dla Elbląga jest już gotowy i dotarł do…. Łodzi – poinformował jego producent, poznański Modertrans.

Pierwszy tramwaj Moderus Beta dla Elbląga jest już gotowy i dotarł do…. Łodzi – poinformował jego producent, poznański Modertrans.  

To właśnie w Łodzi będzie poddawany niezbędnym badaniom, prowadzącym do uzyskania świadectwa homologacji. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim bliskość Łodzi i lepszy dojazd dla pracowników firmy Modertrans.

Ponadto lubimy sprawdzać nasze tramwaje w różnych warunkach, a to doskonała okazja – za zgodą Elbląga możemy pokazać tramwaj w innym mieście i przetestować w warunkach różnych od tych, do których był projektowany – podaje producent.

MF 09 AC, bo taki ma symbol, to jednoczłonowy tramwaj z rodziny Moderus Beta - krótki, niespełna 14,5-metrowy, z niską podłogą w części środkowej. Wózki dostosowane są do toru o szerokości 1000 mm, jaki występuje w Elblągu, ale także między innymi w Łodzi. 

Miasto Elbląg zamówiło 4 takie tramwaje. Wszystkie Modertrans planuje dostarczyć w I kwartale 2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Elbląg
Moderus
 • Konrad Karpyszyn – 07.11.2019

  Wyglada ładnie nawet. 😉

 • Michał Paweł Łukasz – 07.11.2019

  Na lata 2000-2005 byłoby super, na rok 2020 raczej już nie pasuje. Plus taki ze małe sieci mogą teraz jeździć takimi wózkami. Szkoda że 20 lat za późno zrobiono taka konstrukcje.

 • Combino – 08.11.2019

  @Michał Paweł Łukasz: może nie 20 lat za późno,ale... Ponad 12 lat temu poruszałem ten temat na jednym forum,a było to w momencie kiedy nawet w Rosji produkowano już solówki z kawałkiem niskiej podłogi. I teraz, po ponad 12 latach pojawia się pierwszy taki tramwaj produkcji polskiej. Jeśli chodzi o MF09AC, to na pewno pojawia się za późno; zobaczymy jak będzie wyglądać wersja dla TŚ...

 • Piotr Pyć – 09.11.2019

  Wygląda jak przeróbka konstala 105n.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !