TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy nowy wagon bistro CD rusza na trasy. Podobny pojedzie też do Krakowa
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.05.2019 11:13:31
Pierwszy nowy wagon bistro CD rusza na trasy. Podobny pojedzie też do Krakowa (foto: CD)

Koleje Czeskie uruchamiają pierwszy zmodernizowany wagon bistro z miejscami dla pasażerów w pierwszej klasie.

Koleje Czeskie uruchamiają pierwszy zmodernizowany wagon bistro z miejscami dla pasażerów w pierwszej klasie.

Klimatyzowane wnętrze z wygodnymi skórzanymi fotelami i obsługą gastronomiczną miejsc pasażerskich, częścią bistro z kuchnią do przygotowywania posiłków i napojów, minibarem, obsługującym pasażerów klasy 2, a także barem fast-food zapewni nową jakość dla pasażerów. Będą ono mogli korzystać z niego w pociągach InterCity "Opavan" z Pragi do Opawy. W drugiej połowie roku takie wagony pojawią się także w pociągach "Valašský expres" Praga – Žilina a w nowym rozkładzie jazdy także na EuroCity "Cracovia" Praga – Kraków, a także w expressach, kursujących na trasie Praga - Czeskie Budziejowice - Linz.

"To element naszego planu modernizacji taboru pociągów dalekobieżnych. Stopniowo chcemy zmodernizować 27 starszych wagonów restauracyjnych i bistro" - mówi Petr Vondráček, dyrektor ds. transportu pasażerskiego Czeskich Kolei. "Jest to kompromis, który oznacza znaczne zmniejszenie kosztów obsługi pociągów dalekobieżnych w ramach obowiązku świadczenia usługi publicznej" – dodaje.

Wagony oferują pasażerom w klasie 1 wygodne regulowane, skórzane fotele ze składanymi stolikami, gniazdami 230 V i portami USB do zasilania małej elektroniki i bezprzewodowego dostępu do Internetu. Są również wyposażone w małe bistro i urządzenia do przechowywania i przygotowywania posiłków i napojów oraz do obsługi minibaru. Koleje Czeskie rozpoczęły modernizację starszych wagonów restauracyjnych jesienią ubiegłego roku przez wewnętrzny podmiot DPOV.

Koleje Czeskie obsługują obecnie 33 wagony restauracyjne i 23 bistro (w tym pociągi Pendolino i Railjet). Działają one na sześciu różnych trasach długodystansowych. Z drugiej strony pasażerowie mają do wyboru szereg przekąsek dostępnych w mobilnym minibarze lub w automatach. Zagraniczne firmy z Austrii, Węgier i Polski również oferują przekąski na kilku liniach. W przyszłości flota wagonów restauracyjnych i barów powinna rozszerzyć się o 20 kolejnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
wagon
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.