TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Moderus Beta z ostatniej partii już we Wrocławiu
InfoTram.pl - Opublikowano: 22.07.2019 10:17:37
Pierwszy Moderus Beta z ostatniej partii już we Wrocławiu (foto: FB/Jacek Sutryk)

We Wrocławiu jest już pierwszy z 10 Moderusów Beta. To ostatnia zakontraktowana partia tych wagonów.

We Wrocławiu jest już pierwszy z 10 Moderusów Beta. To ostatnia zakontraktowana partia tych wagonów.

Wagon przybył w nocy z niedzieli na poniedziałek. Krótko po północy do Wrocławia przyjechał pierwszy z 10 zaplanowanych na ten rok tramwajów Moderus Beta. W porównaniu z wcześniejszymi pojazdami tego typu, tegoroczna dostawa posiada fabrycznie montowany wyświetlacz po lewej stronie pojazdu oraz wyraźnie oznaczoną przestrzeń dla niepełnosprawnych/wózków dziecięcych. Kolejne tramwaje będziemy kupować systematycznie – poinformował Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wszystkie dziesięć takich pojazdów pojawi się już w tym roku we Wrocławiu. Zastąpią one wysłużone, stare wagony i zwiększą komfort jady komunikacją miejską. Będzie to ostatnie 10 Moderusów Beta z zamówienia, które opiewało na 56 sztuk tych tramwajów. Pierwsze pojazdy, a było ich 16 (były to MODERUS BETA MF 19 AC), pojawiły się pod koniec 2017 roku. W 2018 roku do Wrocławia przyjechało 30 sztuk Moderusów z nowszej serii (MODERUS BETA MF 24 AC).

Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach projektu "Modernizacja floty taboru tramwajowego we Wrocławiu pod względem polepszenia efektywności energetycznej oraz zapewnienia dostępności dla osób o ograniczonej sprawności poruszania się – Etap IA". Wartość całkowita projektu to 310 529 490 zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 159 000 000 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
Moderus Beta
Modertrans
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.