TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy gorzowski tramwaj 2015N prawie gotowy
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.03.2019 11:49:20
Pierwszy gorzowski tramwaj (foto: UM Gorzów Wlkp)

Pierwszy gorzowski tramwaj, który produkuje bydgoska PESA jest już gotowy w 80% - informuje Urząd Miasta.

Pierwszy gorzowski tramwaj, który produkuje bydgoska PESA jest już gotowy w 80% - informuje Urząd Miasta.

Ma on przyjechać do odbiorcy w przyszłym miesiącu, a konkretnie 24 kwietnia 2019 roku. Mimo to czerwcowy powrót tramwajów na gorzowskie tory stoi pod wielkim znakiem zapytania, z uwagi na opóźnienia w modernizacji infrastruktury. Z tego też powodu bardziej prawdopodobnym terminem wydaje się być tym samym wrzesień. 

Harmonogram dostaw nowych tramwajów przedstawia się następująco i jest on adekwatny do poziomu zaawansowania prac infrastrukturalnych:

Kwiecień 2019 – 4 wagony;

Maj 2019 – 5 wagonów;

Czerwiec 2019 – 5 wagonów.

Warto zaznaczyć, że w przypadku realizacji tego zamówienia wagony zostaną dostarczone zgodnie z umową, zaś ewentualne przesunięcia następują na wniosek zamawiającego. Należy też pamiętać, że zanim tramwaje wyjadą liniowo muszą jeszcze zostać przetestowane na gorzowskich torowiskach, które jak wiadomo nie są na chwilę obecną jeszcze gotowe. Mimo to 10 motorniczych już szkoli się w Bydgoszczy. 

Jednocześnie, o czym informowaliśmy na łamach InfoTram.pl, w Gorzowie Wielkopolskim trwają prace przy Helmutach, które pozostały w zasobach MZK. Wagony są malowane w nowe barwy przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
PESA
 • Michał Piwowarczyk – 01.03.2019

  Nie. A czy zapłacą kary za spóźnienia ? Też nie.

 • Krzysiek Wiśniewski – 01.03.2019

  PESA tutaj czas płynie inaczej :D

 • Arturas Rutras – 01.03.2019

  A będzie miała po czym jeździć? Chyba tylko po zajezdni.

 • Michał Grossmann – 02.03.2019

  Niech tramwaje zrobią z lekkim opóźnieniem ale na spokojnie i porządnie a nie na wariata jak to było kilka lat temu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.