TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze tramwaje Stadler nOVA rozpoczynają testy
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.04.2018 11:01:11
Pierwsze tramwaje Stadler nOVA rozpoczynają testy (foto: DPO)

Pierwszy Stadler nOVA dotarł w poniedziałek, 23 kwietnia, do Ostrawy. W mieście mówią o historycznym momencie i kamieniu milowym w rozwoju komunikacji tramwajowej.

Pierwszy Stadler nOVA dotarł w poniedziałek, 23 kwietnia, do Ostrawy. W mieście mówią o historycznym momencie i kamieniu milowym w rozwoju komunikacji tramwajowej.

To pierwszy tramwaj, który z zagranicy przyjechał do Ostrawy, by kursować na terenie Czech. Pojazd będzie przechodzić teraz testy, a następnie rozpoczną się jego jazdy testowe na ulicach, ale bez pasażerów. Pierwszy tramwaj musi teraz testowo przejechać 10.000 kilometrów bez pasażerów, jak również 10.000 km z ładunkiem, a potem jeszcze 20.000 km z pasażerami. Pierwsi podróżni nowym wagonem mają pojechać latem.

DPO zawarł w grudniu 2016 roku kontrakt na dostawę 40 sztuk fabrycznie nowych tramwajów. Jak wspominamy pierwszy z tych tramwajów znajduje się w Ostrawie od poniedziałku rano i może rozpocząć pierwsze testy niezbędne do homologacji typu pojazdu. Drugi ma być testowany w Koszycach.

Tramwaje otrzymały od mieszkańców Ostrawy nazwę nOVA. Są to nowoczesne pojazdy, zapewniające wysoki komfort podróży i niskie koszty eksploatacji. Tramwaj jest w pełni niskopodłogowy, klimatyzowany, z ergonomiczną kabinę, która zapewnia większe bezpieczeństwo i zwiększa ochronę pieszych.

PARAMETRY:

24,9 m długości

2,5 m szerokości

3,6 m wysokości

188 pasażerów, 61 na miejscach siedzących

100% niskiej podłogi

Maksymalna prędkość 80 km/h

Złącza USB i Wi-Fi (do końca 2018 r.)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Ostrawa
nOVA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.