TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze Dragony2 już w PKP CARGO
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.12.2019 10:45:14
Pierwsze Dragony2 już w PKP CARGO

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze Dragony2 zostały przekazane do PKP CARGO.

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze Dragony2 zostały przekazane do PKP CARGO.

Lokomotywy oznaczone numerami ET26 002-007 opuściły w piątek (20 grudnia) wieczorem fabrykę Newagu. Elektrowozy trafiły do Dolnośląskiego Zakładu Spółki.

Umowa z PKP Cargo obejmuje dostawy 31 fabrycznie nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych Dragon 2, z czego 7 z nich będzie posiadało moduł dojazdowy, zaś 24 pojazdy będą dwunapięciowe przystosowane do jazd w Czechach i Słowacji, gdzie zostaną homologowane. Dostawy lokomotyw rozpoczęły się w tym roku, z czego 7 lokomotyw zostało już odebranych i realizowane będą do 2022 roku, w myśl uzgodnionego przez strony harmonogramu.

Newag jest czempionem produktowym branży kolejowej. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać wspólnie relacje biznesowe na zasadach komercyjnych. Lokomotywy, które nabywamy są dostarczane w oparciu o rynkowe uwarunkowania i przetargi, które ogłaszamy – powiedział w piątek w fabryce Newagu Czesław Warsewicz, Prezes PKP CARGO.

Warto podkreślić, że kontrakt jest realizowany terminowo, zgodnie z postanowieniami umownymi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
Newag
lokomotywa
Dragon2
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.