TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze dni Ostrołęki na rowerach miejskich
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.05.2019 10:29:31
Zdj. UM Ostrołęka

Rower miejski w Ostrołęce zaczął działać 1 maja. Po kilku dniach miasto opublikowało pierwsze statystyki wypożyczeń. Jakim zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia rowerów miejskich Ostro.Bike?

Rower miejski w Ostrołęce zaczął działać 1 maja. Po kilku dniach miasto opublikowało pierwsze statystyki wypożyczeń. Jakim zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia rowerów miejskich Ostro.Bike?

Przetarg na uruchomienie wypożyczalni został ogłoszony w 2018 roku. Jednak nie doczekał się realizacji. Nextbike Polska – jedyna firma, która złożyła ofertę, znacznie przekroczyła zarezerwowane przez miasto środki na ten cel. Rozpisano drugi przetarg, który wygrało konsorcjum firm Orange i Roovee. Ostro.Bike, który składa się z 35 rowerów i ośmiu stacji, zainaugurował działalność 1 maja 2019 roku.

Pierwsze statystyki

Wiadomo już jakie są statystyki pierwszych kilku dni działania Ostro.Bike. W ciągu niecałych czterech dni mieszkańcy Ostrowca przejechali na rowerach 1223,99 km. Rowery wypożyczano 426 razy. Łącznie na jednośladach spędzono ponad 177 godzin.

Przez pierwsze pół godziny rowerami Ostro.Bike można jeździć bezpłatnie. Opłata za 1 minutę jazdy po pierwszych 30 minutach wynosi 0.05 zł. Opłata inicjalna wynosi 10 złotych.

Stacje Ostro.Bike

- ulica Czwartaków, parking przy ZSZ nr 2,

- aleja Jana Pawła II, w okolicach szpitala

- ulica Wincentego Witosa, przy Parku Wodnym Aquarium

- ulica Fieldorfa "Nila" - okolice "Pałacyku"

- ulica Obozowa - parking przy rondzie im. Siemowita III,

- ulica Romualda Traugutta - w okolicach hali im. Arkadiusza Gołasia,

- ulica gen. Ludwika Bogusławskiego - przed dworcem PKS,

- ulica Stefana Żeromskiego - przed dworcem PKP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrołęka
rower miejski
Orange
Roovee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.