TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsza umowa na linię tramwajową z Gocławia podpisana
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.01.2020 15:45:57
Pierwsza umowa na linię tramwajową z Gocławia podpisana

Tramwaje Warszawskie podpisały pierwszą umowę związaną z projektem tramwaju do stołecznego osiedla Gocław, na którym mieszka ponad 50 tysięcy mieszkańców. Tramwaje pojadą do centrum w 20 minut.

Tramwaje Warszawskie podpisały pierwszą umowę związaną z projektem tramwaju do stołecznego osiedla Gocław, na którym mieszka ponad 50 tysięcy mieszkańców. Tramwaje pojadą do centrum w 20 minut.

Trasę tramwajową zaprojektuje krakowska firma Progreg. Koszt przygotowania wszystkich dokumentów potrzebnych do budowy, w tym pozwolenia na budowę, wyniesie ponad 5 mln 854 tysiące złotych.

W 20 minut do centrum z Gocławia

Przejazd tramwajem całej trasy do stacji metra Centrum, zajmie około 20 minut. Tramwaje po nowo zbudowanych torach w godzinach szczytu będą mogły kursować co 4 minuty. Tory pobiegną przez Saską Kępę, dalej – nad aleją Stanów Zjednoczonych, gdzie powstanie wygodny węzeł przesiadkowy, pozwalający przesiąść się z autobusów do tramwajów. Ostatnie półtora kilometra nowej trasy przebiegnie w ciągu ul. generała Bora-Komorowskiego do pętli autobusowej, która znajduje się w pobliżu trasy Siekierkowskiej. Na pętli pasażerowie będą mogli przesiadać się z tramwajów do autobusów.

Jak długa będzie nowa trasa?

Łączna długość nowej trasy wyniesie 3,6 km, będzie przy niej 7 przystanków. Dodatkowo zajmiemy się także trasą tramwajową na al. Waszyngtona, gdzie zmodernizujemy tory o długości 2,5 km i przebudujemy 9 peronów. Długość zielonych torowisk wyniesie ok. 2,6 km.

Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych, co jest niezbędne do przeprowadzenia budowy nowej linii tramwajowej na Gocław.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
Warszawa
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.