TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pięcioro rannych pozostaje w szpitalu po zderzeniu tramwajów
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 20.12.2018 12:37:51
Pięcioro rannych pozostaje w szpitalu po zderzeniu tramwajów (foto: poznan.pl)

Po zderzeniu trzech tramwajów, do którego doszło w środę po południu w Poznaniu, w szpitalach pozostaje jeszcze pięć poszkodowanych osób.

Po zderzeniu trzech tramwajów, do którego doszło w środę po południu w Poznaniu, w szpitalach pozostaje jeszcze pięć poszkodowanych osób. Najciężej ranny został motorniczy jednego z tramwajów, jego stan jest stabilny, ale czeka go długotrwałe leczenie.

Prawdopodobnie jeszcze w czwartek zostanie wszczęte śledztwo w sprawie zdarzenia. Według prokuratury poszkodowanych może być nawet 30 osób.

Jak poinformowała w czwartek PAP Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, z dotychczasowych ustaleń wynika, że w środę do szpitali w Poznaniu i powiecie poznańskim trafiły w sumie 23 osoby, w tym jedna zgłosiła się do szpitala samodzielnie. Pięć osób pozostało w szpitalach, reszta została zwolniona do domu.

Rzecznik poznańskiego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia Stanisław Rusek poinformował, że leczenie najciężej rannego w wypadku motorniczego będzie wieloetapowe i długotrwałe. W środę mężczyzna przeszedł dwugodzinną operację.

"Pacjent ma liczne obrażenia ciężkie i wielonarządowe kończyn dolnych. Doznał złamania otwartego prawego podudzia z licznymi ranami szarpanymi. Rana została czasowo zespolona. Po wygojeniu się skóry i tkanek miękkich pacjenta czeka kolejna operacja tego samego podudzia" – poinformował rzecznik.

"Oprócz tego pacjent ma złamaną panewkę stawu biodrowego lewego i złamanie wieloodłamowe kości piętowej prawej. Stan ogólny pacjenta jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – dodał.

Policja podała, że pozostali hospitalizowani mają złamania i potłuczenia.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Michał Smętkowski, prawdopodobnie jeszcze w czwartek w sprawie wypadku wszczęte będzie śledztwo. Postępowanie dotyczyć będzie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Prokuratorzy czekają na materiały zgromadzone przez policję na miejscu zdarzenia.

Rzecznik prokuratury podał, że tramwaje, które się zderzyły, zostały zabezpieczone do oględzin, zabezpieczono też nagrania z monitoringu i rejestratory jazdy.

Do wypadku doszło około godz. 16.00 na ulicy Grunwaldzkiej, gdy wznowiono ruch tramwajów po postoju w oczekiwaniu na pomoc medyczną dla pasażera, który zasłabł. Gdy wznowiono ruch, motorniczy jednego z tramwajów z nieznanych dotąd przyczyn uderzył w tył pojazdu stojącego przed nim, ten z kolei uderzył w stojący przed nim tramwaj.

Po wypadku przez kilka godzin wstrzymany był ruch tramwajów. Wprowadzona została komunikacja zastępcza. Wstrzymany był też ruch samochodów w kierunku Junikowa. Tramwaje ponownie pojechały ul. Grunwaldzką w środę około 22.00.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
wypadek
Poznań
motorniczy