TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piątek trzynastego pechowy dla 45 krakowskich pasażerów i kierowców
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 16.12.2019 15:15:24
Piątek trzynastego pechowy dla 45 krakowskich pasażerów i kierowców (foto: MPK)

W piątkowy wieczór i noc, 13 grudnia inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy znów przypominali pasażerom o zasadach podróży tramwajami na liniach nocnych, a kierowcom samochodów o przepisach ruchu.

W piątkowy wieczór i noc, 13 grudnia inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy znów przypominali pasażerom o zasadach podróży tramwajami na liniach nocnych, a kierowcom samochodów o przepisach ruchu.

Zdecydowanie można powiedzieć, że sporo kierowców samochodów zupełnie się pogubiło w ciemnościach i zupełnie zapomnieli o znaczeniu znaków drogowych i przepisach. Nic więc dziwnego, że 30 z nich otrzymało mandaty, a 6 upomnienia.

Niestety część pasażerów również zapomniała, że tramwaj to nie bar i nie można w środku pić alkoholu. Siedem takich osób otrzymało mandat za złamanie tego zakazu. Kolejne pięć osób zostało upomnianych mandatem za palenie w tramwaju papierosów, dwie za zaśmiecanie wnętrza wagonu a cztery za wulgarne i agresywne zachowanie.

W sumie tylko w ciągu 8 godzin (akcja trwała od 20.00 wieczorem do 4.00 rano) strażnicy miejscy byli zmuszeni do wystawienia 45 mandatów i 9 pouczeń.

W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. I znów były takie osoby, które w nocy sobie o tym zupełnie zapomniały. Tym razem bez biletu komunikacją miejską próbowało podróżować 51 gapowiczów.

Działania w nocnych tramwajach to element akcji "Bezpieczny Powrót", w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
mandat
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.