TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piaseczno wprowadza zmiany w komunikacji
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2020 09:30:24
Piaseczno wprowadza zmiany w komunikacji

Po 3 miesiącach funkcjonowania linii P na terenie Piaseczna wprowadzone zostaną zmiany na linii P-1.

Po 3 miesiącach funkcjonowania linii P na terenie Piaseczna wprowadzone zostaną zmiany na linii P-1.

Takie samo oznaczenie linii P-1 dla kursów jadących zarówno w kierunku ul. Jarząbka jak i w kierunku ul. Wojska Polskiego było dla pasażerów niezrozumiałe. W związku z tym wprowadzone zostaną różne oznaczenia dla autobusów jadących w innych kierunkach. I tak autobus na trasie PKP – Jarząbka – Okulickiego – Puławska – PKP będzie miał oznaczenie P-1.

Autobus jadący trasą w odwrotnym kierunku będzie miał oznaczenie P-3. Zmieniona zostaje też jego trasa. Aby uniknąć przestojów w godzinach szczytu na ul. Sienkiewicza i Wojska Polskiego, autobus nie będzie wyjeżdżał na ul. Sienkiewicza, tylko pojedzie ul. Dworcową w kierunku Nadarzyńskiej, dalej ul. Nadarzyńską do ul. Sierakowskiego, ul. Warszawską, i dalej ulicami Puławską, Kusocińskiego, Wojska Polskiego, Okulickiego, Jarząbka, Żytnią, Nadarzyńską i Dworcową wróci do PKP Piaseczno. Pasażerowie uzyskają dostęp do centrum Piaseczna (przystanek Urząd Miasta 02), przesiadka do autobusów 709 będzie możliwa na przystanku Kusocińskiego 02 i ewentualnie w obszarze ul. Puławskiej.

Z jednej strony wydłużony będzie nieco przejazd w stosunku do obecnej trasy, jednak linia ominie ul. Sienkiewicza i Wojska Polskiego a pasażerowie zyskają połączenie ze wschodnią częścią centrum miasta.

W związku z wprowadzeniem z dniem 15.12.2019 r. nowego rozkłady jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, zmienione zostają rozkłady jazdy autobusów P-1 iP-3. Rozkład jazdy autobusów jest lepiej dopasowany zarówno do odjazdów jak i przyjazdów pociągów. Nowy rozkład bierze też pod uwagę dłuższe czasy przejazdów w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Oznacza to mniejszą częstotliwość kursowania autobusów, ale pozwoli na utrzymanie punktualności.

Na przystankach autobusowych pojawią się informacje o odjazdach autobusów i dodatkowo o godzinach przyjazdu na PKP Piaseczno. Ponieważ do centrum Piaseczna oraz do PKP można dojechać zarówno linią P-1 i P-3, informacja na przystanku uwzględniać będzie odjazdy z przystanku po drugiej stronie ulicy.

Powyższe zmiany zostaną wprowadzone 11.01.2020 r.

ZTM Warszawa wkrótce zmodyfikuje też trasy i rozkłady jazdy na liniach L13 i L24. Po zakończeniu budowy rond w Jazgarzewie i Gołkowie autobusy linii L13 powrócą na swoją starą trasę ulicami Główną w Jazgarzewie i dalej ul. Pułku IV Ułanów i ul. Pod Bateriami do Piaseczna. Linia L24 w kierunku PKP Piaseczno pojedzie z ul. Chyliczkowskiej w ul. Puławską i dalej ul. Kościuszki ul. Gerbera, ul. Sienkiewicza i ul. Dworcową do dworca PKP. Z dworca PKP L24 pojedzie ul. Sienkiewicza, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego i dalej ul. Chyliczkowską zgodnie z obecną trasą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Piaseczno
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.