TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESY jeżdżą, Elektrony w naprawach. Kliczko chwali polskie tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.10.2018 09:00:47
PESY jeżdżą, Elektrony w naprawach. Kliczko chwali polskie tramwaje

Mer Kijowa Witalij Kliczko chwali polskie tramwaje, wyprodukowane przez PESĘ dla ukraińskiej stolicy.

Mer Kijowa Witalij Kliczko chwali polskie tramwaje, wyprodukowane przez PESĘ dla ukraińskiej stolicy.

W wywiadzie, jakiego udzielił Ukraińskiej Prawdzie Kliczko stwierdził, że wszystkie PESY są sprawne i regularnie kursują na liniach. Tymczasem wyprodukowane przez lwowski Elektron wagony stoją w zajezdni. Aktualnie 7 z 10 wagonów jest niesprawnych. Wiąże się to z koniecznością wykonania napraw. W Elektronach pojawiły się problemy z układem hamulcowym. Jeden z wagonów uczestniczył w wypadku na linii szybkiego tramwaju, który został najprawdopodobniej spowodowany awarią tego systemu.

Często byliśmy oskarżani o niewspieranie krajowego producenta – mówił Kliczko. Jesteśmy gotowi, ale pod warunkiem, że będzie produkował bezawaryjne tramwaje. Za 10 Elektronów zapłaciliśmy 350 mln hrywien. Teraz 7 z 10 nie kursuje, bo są zepsute – dodał mer Kijowa.

Kliczko zapowiedział, że do końca 2018 roku PESA dostarczy jeszcze 15 wagonów. Będzie to oznaczało zamknięcie całości zamówienia. Bydgoska firma wygrała bowiem przetarg na dostawę 40 wagonów. 25 z nich jest już w Kijowie. Co więcej mer ukraińskiej stolicy zapowiada, że miasto potrzebuje 400 nowych wagonów. Gdyby PESA wygrała przetarg (przetargi) na ich dostawę miałaby zapewnioną pracę na kilka lat. A w wypowiedziach Witalija Kliczko nie trudno dostrzec sympatię do polskiego producenta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kijów
PESA. Fokstrot
 • Igor Należniak – 11.10.2018

  [...] które sfinansuje Polska w ramach bezzwrotnej pożyczki Ukrainie. :P

 • Aleksander Wojciech Mędrzycki – 11.10.2018

  Kliczki. Tak samo jak Moniuszki i Kościuszki.

 • Peter Kaminski – 11.10.2018

  Jeśli dla nich Pesa się nie psuje.... to nie wiem co z tymi Elektronami 😂😂😂

 • Slavomir Emil – 11.10.2018

  tylko gdzie te 400 tramwajów się pomieści jeżeli ktoś ma pojęcie o obecnej sieci tramwajowej Kijowa to wie, ze jakość torowisk jest tragiczna, a linie które pozostały nie przyjmą 400 nowych wozów obecnie jest ich mniej jak 400 (90% z nich to krótkie Tatry) a mądrzy urzędnicy zostawili tylko 3 zajezdnie pan Kliczko żyje w swoim świecie....

 • Slavomir Emil – 11.10.2018

  nie wiem kto pisze te artykuły i jak to sprawdzają ale obecnie w KIjowie jest 38 PES

 • Julian R. Żelaznowski – 11.10.2018

  Anna Zembura

 • Jerzy Gicala – 11.10.2018

  @Slavomir może mają 38 szt , ale 25 sprawnych😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.