TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA: Nie stracimy na zerwanym kontrakcie z SKM Warszawa
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.12.2019 13:45:26
PESA: Nie stracimy na zerwanym kontrakcie z SKM Warszawa (foto: PESA)

PESA kontynuuje budowę Elfów2, które docelowo miały trafić do SKM Warszawa. Widzi zapotrzebowanie na te jednostki.

PESA kontynuuje budowę Elfów2, które docelowo miały trafić do SKM Warszawa. Widzi zapotrzebowanie na te jednostki.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl pierwszy skład jest gotowy i testowany. To jeden z etapów uzyskania dopuszczenia do ruchu. Ale to nie koniec. W Bydgoszczy trwają prace nad kolejnymi jednostkami. Jak mówił wiceprezes PESY Krzysztof Zdziarski jest zapotrzebowanie na te składy, chociażby ze strony przewoźników regionalnych.

Szczegóły oczywiście nie padły, i nikt ich chyba nie oczekiwał, PESA wydaje się być jednak pewna swego. I na zerwanym kontrakcie z SKM Warszawa nie chce stracić. I jak zapewnił Krzysztof Zdziarski – nie straci.

Bydgoska firma wyprodukowane składy planuje sprzedać albo wypożyczać. To nadal kwestia otwarta, ale obie drogi są możliwe. Krzysztof Zdziarski zauważył, że zapotrzebowanie na takie pociągi zgłaszają nie tylko samorządy czy przewoźnicy regionalni, ale również firmy będące poolami taborowymi. Ich działalność może wpisać się coraz wyraźniej w rynek taborowy w Polsce. To dobra alternatywa na pozyskanie pociągów np. w sytuacjach, gdy tabor potrzeby jest na "już". Z opcji takiej korzystają chociażby Koleje Wielkopolskie czy Koleje Śląskie. Najciekawsze jest jednak to, że składy produkowane przez PESĘ, które docelowo miały kursować w barwach SKM Warszawa mogą pojawić się w ten sposób w … SKM Warszawa. Przewoźnik bowiem wskazywał na taką możliwość, a jak wiadomo tabor jest mu potrzebny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
SKM Warszawa
Elf2
pool taborowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.