TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA nie komentuje sprawy przetargu SKM
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.02.2020 16:45:07 4 komentarze
PESA nie komentuje sprawy przetargu SKM

Spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz nie komentuje przetargu na dostawę pojazdów dla stołecznej SKM. W piątek nastąpiło otwarcie ofert. Jedynie Newag złożył ofertę na zakup 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z 7-letnim okresem utrzymania.

Spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz nie komentuje przetargu na dostawę pojazdów dla stołecznej SKM. W piątek nastąpiło otwarcie ofert. Jedynie Newag złożył ofertę na zakup 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z 7-letnim okresem utrzymania.

Maciej Grześkowiak z PESY powiedział PAP, że spółka nie komentuje spray przetargu. W październiku ubiegłego roku Zarząd Spółki Szybka Kolej Miejska odstąpił od umowy z firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz na dostawę pojazdów. Powodem miało być niewywiązanie się PESY z przyjętych w harmonogramie terminów dostaw.

Grześkowiak zapewnił wcześniej w rozmowie z PAP, że PESA wywiązałaby się ze zobowiązań. Podkreślił, że zespół trakcyjny, który został zaprojektowany w bydgoskich zakładach specjalnie dla SKM został już wyprodukowany. "Przeszedł pomyślnie wszystkie wymagane testy, po uzyskaniu homologacji mógłby już w lutym tego roku wozić pasażerów" - podkreślił.

PESA – według umowy zawartej z SKM – zapewniała dostawę łącznie 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych za 492,3 mln zł. Pierwszych 13 zespołów miało być dostarczonych w 2020 r.

SKM zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 779,3 mln zł. Newag w otwartym w piątek przetargu zaproponował kwotę 667, 9 mln zł. W tym cena za dostawę pojazdów zaproponowana przez firmę z Nowego Sącza, wynosi 556,8 mln zł, a za usługi utrzymania przez 7 lat - 111,1 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
SKM Warszawa
Elf II
 • zeus04 – 15.02.2020

  Co tu komentować? Drogo jak za full-plastikFantastik...

 • DarekP – 15.02.2020

  @zeus04 A co z Pesą? Jednak tak różowo nie jest, skoro nie podjęli rękawicy. A mieli szanę wyciągnąć więcej kasy, niż za pierwszym razem. Zamawiający i tak wydaje nie swoje pieniądze, jego interesuje, czy w końcu dostanie tabor, cena jest drugorzędna. Niestety coraz bardziej PR Pesy, nawet wygłaszany przez nowego prezesa, odbiega od rzeczywistości. Szkoda, na prawdę szkoda, że nie wykorzystano okresu dobrej koniunktury na postawienie Pesy na nogi. Kolejnej szansy może już nie być.

 • Alibaba – 15.02.2020

  Zełusku. To wystarczyło być pińć złotych niżej od Newagu. I zobacz ile kasy było do zgarnięcia. A tu nie. Łaj zełus? Łaj?

 • mechanik – 16.02.2020

  @zeus04 Naprawdę nie wstyd Ci tak obnosić się z tym swoim niezrozumiałym wielkim bólem 4liter?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.