TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA jednak z umową na wagony dla Tramwajów Śląskich
- Opublikowano: 29.06.2018 16:43:40 3 komentarze
PESA jednak z umową na wagony dla Tramwajów Śląskich (foto: TŚ)

Bez rozgłosu i bez zaproszenia dla dziennikarzy, tak jak to miało miejsce w przypadku Modertransu, PESA podpisała dziś (29 czerwca) jednak umowę z Tramwajami Śląskimi.

Bez rozgłosu i bez zaproszenia dla dziennikarzy, tak jak to miało miejsce w przypadku Modertransu, PESA podpisała dziś (29 czerwca) jednak umowę z Tramwajami Śląskimi.

W ramach unijnego projektu inwestycyjnego spółka Tramwaje Śląskie S.A. kupi minimum 35 nowych, wieloczłonowych tramwajów. PESA dostarczy kolejne Twisty. Umowa zawiera też opcję na 5 kolejnych wagonów. 

Umowę ze strony producenta podpisał Członek Zarządu spółki Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA Sławomir Piątek, zaś ze strony zamawiającego Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Bolesław Knapik oraz Członek Zarządu Spółki Henryk Kolender.

Cieszymy się, że bydgoski producent uporał się z zawirowaniami wokół firmy i udowodnił swoją gotowość do realizacji naszego zamówienia. Liczymy, że prace produkcyjne będą przebiegać sprawnie, trafią do nas tramwaje w pełni spełniające nasze oczekiwania i kontrakt zostanie zrealizowany w ustalonym terminie – podkreślił Prezes Bolesław Knapik.

Zgodnie z zapisami umowy, zamówienie podstawowe obejmuje dostawę 35 nowych tramwajów, z czego 8 dłuższych (o długości ok. 32 metrów) oraz 27 nieco krótszych (o długości ok. 25 metrów). Zamówienie dopuszcza również opcjonalnie zamówienie dodatkowo do 5 wagonów krótszych.

Tramwaje mają być wyposażone m.in. w: klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB dostępne dla pasażerów, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowoczesny, energooszczędny napęd. Wagony w większej części długości będą niskopodłogowe. W tym zakresie Pesa zaoferowała 75% niskiej podłogi w wagonach dłuższych i 65,5% w wagonach krótszych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwszy nowy wagon ma trafić do przewoźnika w drugiej połowie 2019 roku.

Bydgoski producent, który w poprzednim projekcie inwestycyjnym dostarczył do spółki Tramwaje Śląskie S.A. 30 wagonów serii 2012N, był jednym z dwóch oferentów, starających się o zamówienie. Drugim było konsorcjum firm Solaris Tram i Stadler Polska, które jednak – w wyniku błędów formalnych – zostało wykluczone z przetargu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
 • Karol Dąbrowski – 29.06.2018

  Tym razem Tramwaje Śląskie zaszalały i kupiły z klimą ;) Na poważnie, nowy tabor to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów.

 • Edi666 – 30.06.2018

  Podpisali mimo braku gwarancji finansowych. Jak Pesa zawali to Ślązacy zostaną z ręką w nocniku.

 • Hakade – 30.06.2018

  @Edi666Przecież polecenie przyszło od żoliborskiego dziada! PESA jest państwowa, obsadzona teraz "fachowcami" z PiSu kalibru Kai Gniotek (czy jak jej tam), więc przyszedł telefon do TSl, że albo podpiszą z PESĄ albo więcej grosza nie dostaną!Neokomunistyczny PiS w natarciu!

 • tommy – 02.07.2018

  @Edi666, @Hakade istnieje jakaś głupota, której nie jesteś wstanie napisać, żeby zhejtować Pesę? Oczywiście, że podpisali z gwarancjami.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.