TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA chce dostarczyć wózki do łódzkiej...PESY
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.07.2019 09:52:16
PESA chce dostarczyć wózki do łódzkiego Swinga

Tylko jedna oferta w przetargu MPK Łódź na dostawa wózków do wagonów PESA. Złożyła ją PESA.

Tylko jedna oferta w przetargu MPK Łódź na dostawa wózków do wagonów PESA. Złożyła ją PESA.

Bydgoska firma zaproponowała kwotę 3.099.600,00 zł brutto, podczas gdy przewoźnik na ten cel chciał przeznaczyć 2.952.000,00 zł brutto.

Przetarg ma umożliwić wymianę wózków w wagonie, który już od dłuższego czasu stoi unieruchomiony. Ogłosiliśmy przetarg na dostawę kompletu wózków do Pesy 122N. Zostaną one zamontowane w wagonie nr 1853, który jest wyłączony z eksploatacji od 2014 roku właśnie ze względu na awarię wózków – informowała nas Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy MPK – Łódź.

Ale problem jest prawdopodobnie poważniejszy. Wymiany wózków będą potrzebowały też kolejne wagony. Czy wymieni je również samodzielnie przewoźnik czy zrobi to PESA, tego w tej chwili nie wiemy. Wiemy natomiast, że rozmowy stron trwają, a ustalenia są takie, że prace wykonane zostaną przez pracowników MPK. Ale za części zapłaci już producent. Jeżeli strony uznają, że wózki dotknięte są wadą konstrukcyjną wówczas trzeba będzie wymienić je we wszystkich tramwajów typu Swing. Takie decyzje mają zapaść jeszcze w lipcu. Na razie MPK Łódź nalicza producentowi kary za przestoje tramwajów. Ich łączna wartość przekroczyła już obecnie milion złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
PESA
Swing
przetarg
 • Jacek Fink-Finowicki – 10.07.2019

  Bydgostia miejskich torów?

 • Peter Kaminski – 10.07.2019

  PESA Bydgoszcz SA macie tupet...

 • Adrian Witczak – 10.07.2019

  122N 1853 to Tramicus a nie Swing. Co za gamoń pisał ten tekst...

 • Michał Paweł Łukasz – 10.07.2019

  Za takie pieniążki lepiej by kupić coś lepszego, co się tak nie psuje, taniej by wyszło. Brawo! Może passaty kombi łańcuchami sprzęgnąć? :D

 • Bartek Pietrzykowski – 10.07.2019

  Pesa jako jedyna złożyła ofertę, wygra i znowu gówno z wadą fabryczną dostarczy. Pesie już podziękujęmy w Łodzi. Jak chcesz dostarczyć to na swój koszt.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !