TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerowie wybierają WKD
INFOTRAM - Opublikowano: 22.05.2015 11:33:01 3 komentarze
Pasażerowie wybierają WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. po raz kolejny odnotowała wzrost przewiezionych pasażerów. W kwietniu br. WKD przewiozła o 7,63% więcej pasażerów, jak w analogicznym okresie 2014 r.

Wzrost liczby przewiezionych pasażerów to efekt remontu linii grodziskiej. Część pasażerów chcąc uniknąć utrudnień wybiera WKD. Jak informuje przewoźnik na powyższe wpływ mała wysoka punktualność i niezawodność kursowania pociągów WKD, stabilność oferty przewozowej oraz pozostające od ponad dwóch lat na stałym poziomie ceny biletów (w tym samym czasie ceny biletów innych przewoźników kolejowych z obszaru południowo-zachodniego pasma aglomeracji warszawskiej ulegały dwukrotnej podwyżce).

WKD sama przyznaje, że nie bez znaczenia pozostają również wciąż prowadzone remonty na linii PKP PLK na odcinku Warszawa ? Grodzisk Maz., następstwem których są duże utrudnienia w ruchu pociągów innych przewoźników. To przyczynia się do okresowego przejmowania przez WKD części stałych pasażerów korzystających dotychczas z przejazdów pociągami innych przewoźników i organizatorów.


Sprawdź też:
WKD
Grodzisk Mazowiecki
  • hehe – 22.05.2015

    Tramwaje zyskują popularnosc

  • Motorniczy – 22.05.2015

    zyskiwałaby jeszcze bardziej na popularności jakby cymbały odpowiedzialne za zarządzanie miastami dały im bezwzględny priorytet na zdecydowanej większości skrzyżowań. Kwestie tak prozaiczne jak budowanie autostrad wraz z nowymi liniami tramwajowymi pominę.

  • Tud – 31.07.2015

    WKD akurat ma priorytet na WSZYSTKICH skrzyżowaniach z ruchem drogowym ;-) Ciekawe czy WKD opublikuje też wyniki za wakacyjny okres - autobusy zastępcze nie cieszą się taką popularnością, jak regularne pociągi WKD, prawdopodobnie sporo osób na czas remontu trasy przesiadło się na własny samochód, bo przecież nie do skierniewickich pociągów...

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.