TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażera w Rzeszowie uratowały kontrolerki i kierowca MPK
GAZETA WYBORCZA-RZESZÓW - Opublikowano: 08.06.2017 13:31:23

Zimna krew kontrolerek i czujna postawa kierowcy MPK pomogły uratować życie pasażerowi.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Rzeszów - zimna krew kontrolerek i czujna postawa kierowcy MPK pomogły uratować życie pasażerowi. Mężczyzna był nieprzytomny, nie reagował na pytania, z ust sączyła mu się wydzielina. Kierowca zatrzymał autobus, wezwano karetkę

Sprawa, o której nas powiadomiono wydarzyła się w niedzielę 4 czerwca o godz. 7.33. Dwie panie kontrolerki wsiadły do autobusu linii nr 37, który jechał w kierunku Budziwoja. Podjęły swoje rutynowe czynności służbowe.

Podchodząc do jednego z pasażerów zorientowały się, że coś jest nie tak. Mężczyzna siedział pochylony, jakby spał, z wydzieliną w ustach. Wywracał oczami, nie odpowiadał na pytania.

Kontrolerki kilkukrotnie próbowały go obudzić - delikatnie potrząsnęły go za ramię i próbowały dowiedzieć się, co dolega mężczyźnie. Pasażer nie reagował.

Wtedy do akcji wkroczył kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd na zatoczce, podszedł do kontrolerek i wraz z nimi próbował obudzić pasażera. Niestety, mężczyzna wciąż nie dawał oznak przytomności.

Na miejsce wezwano pogotowie. Pasażer został zabrany do karetki.

- Po przyjeździe pogotowia kontrolerki powróciły do swoich obowiązków zawodowych. Były dość przestraszone, to była ich pierwsza taka sytuacja w pracy. Nie wiedziały, czy np. nagle mężczyzna nie obudzi się i nie zaatakuje ich. Tym bardziej należą się słowa uznania dla pań - mówi Iwona Domin z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Jak wynika z relacji kontrolerek, mężczyzna był trzeźwy. Kobiety nie wyczuły od niego alkoholu.

- Być może dzięki tej interwencji uratowano czyjeś życie. Dlatego kontrolerzy zasługują czasem na dobre słowo. Nikt z nas nie wie, kiedy i w jakiej sytuacji może się znaleźć - pisze Magdalena Grodzka z sekretariatu ZTM.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Rzeszów
kontroler
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.