TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ozorków: Łęczyckie autobusy w Ozorkowie
EXPRESS ILUSTROWANY 29.03.2008 - Opublikowano: 01.04.2008 10:21:58
Ozorków: Łęczyckie autobusy w Ozorkowie

PKS Łęczyca chce zorganizować na terenie Ozorkowa autobusową komunikację miejską. Przedstawiciele zarządu spółki omawiali tę sprawę z burmistrzem Piotrem Gizińskim, który wskazał 36 miejsc w mieście na przystanki autobusowe.
- Są to m. in. miejsca na osiedlu Zatorze, na osiedlu domków Spokojnej Starości, przy szkołach, przedszkolach, placówkach służby zdrowia, basenie miejskim, Urzędzie Miasta, na ul. Podleśnej i Maszkowskiej - wymienia Izabela Dobrynin , rzecznik burmistrza. - Kilka przystanków mogłyby się ewentualnie znaleźć na terenie gminy Parzęczew i gminy Ozorków, jeśli mieszkańcy uznaliby to za konieczne. Autobusy jeździłyby w godzinach szczytu co pół godziny.
Podczas spotkania ustalono, że PKS przygotuje trasy autobusowe z uwzględnieniem miejsc, wskazanych przez burmistrza oraz warunki funkcjonowania komunikacji.
Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano w połowie kwietnia.
- Jesteśmy zainteresowani uruchomieniem komunikacji autobusowej w mieście. Trasa tramwaju 46 przebiega tylko przez część miasta, a autobusy przejeżdżające przez Ozorków, zatrzymują się tylko w kilku punktach miasta. Organizacja komunikacji miejskiej ułatwiłaby wielu mieszkańcom szybsze dotarcie do np. przychodni zdrowia przy ul. Wigury 1 - mówi burmistrz Piotr Giziński . - Jeśli dojdzie do realizacji projektu i w Ozorkowie pojawi się miejska komunikacja autobusowa, jako miasto jesteśmy zobowiązani do zrobienia i utrzymania przystanków. Koszty funkcjonowania komunikacji, łącznie z zakupem taboru, należałyby do PKS Łęczyca.
Projekt ma szansę realizacji, ponieważ na takie wspólne działania przewoźnika i samorządu można starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS
Łódź
Ozorków