TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ozorków: Łęczyckie autobusy w Ozorkowie
EXPRESS ILUSTROWANY 29.03.2008 - Opublikowano: 01.04.2008 10:21:58
Ozorków: Łęczyckie autobusy w Ozorkowie

PKS Łęczyca chce zorganizować na terenie Ozorkowa autobusową komunikację miejską. Przedstawiciele zarządu spółki omawiali tę sprawę z burmistrzem Piotrem Gizińskim, który wskazał 36 miejsc w mieście na przystanki autobusowe.
- Są to m. in. miejsca na osiedlu Zatorze, na osiedlu domków Spokojnej Starości, przy szkołach, przedszkolach, placówkach służby zdrowia, basenie miejskim, Urzędzie Miasta, na ul. Podleśnej i Maszkowskiej - wymienia Izabela Dobrynin , rzecznik burmistrza. - Kilka przystanków mogłyby się ewentualnie znaleźć na terenie gminy Parzęczew i gminy Ozorków, jeśli mieszkańcy uznaliby to za konieczne. Autobusy jeździłyby w godzinach szczytu co pół godziny.
Podczas spotkania ustalono, że PKS przygotuje trasy autobusowe z uwzględnieniem miejsc, wskazanych przez burmistrza oraz warunki funkcjonowania komunikacji.
Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano w połowie kwietnia.
- Jesteśmy zainteresowani uruchomieniem komunikacji autobusowej w mieście. Trasa tramwaju 46 przebiega tylko przez część miasta, a autobusy przejeżdżające przez Ozorków, zatrzymują się tylko w kilku punktach miasta. Organizacja komunikacji miejskiej ułatwiłaby wielu mieszkańcom szybsze dotarcie do np. przychodni zdrowia przy ul. Wigury 1 - mówi burmistrz Piotr Giziński . - Jeśli dojdzie do realizacji projektu i w Ozorkowie pojawi się miejska komunikacja autobusowa, jako miasto jesteśmy zobowiązani do zrobienia i utrzymania przystanków. Koszty funkcjonowania komunikacji, łącznie z zakupem taboru, należałyby do PKS Łęczyca.
Projekt ma szansę realizacji, ponieważ na takie wspólne działania przewoźnika i samorządu można starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS
Łódź
Ozorków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.