TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Otwarto trasę pieszo-rowerową wzdłuż Kłodawki za 12,7 mln zł
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.04.2019 12:35:41
Zdj. Paweł Błach / InfoBike.pl

Gorzów Wielkopolski za 12,7 mln zł wybudował trasę pieszo-rowerową wzdłuż rzeki Kłodawki. Trasa ma długość 2,5 km. Unia Europejska dołożyła do inwestycji 10,7 mln zł.

Gorzów Wielkopolski za 12,7 mln zł wybudował trasę pieszo-rowerową wzdłuż rzeki Kłodawki. Trasa ma długość 2,5 km. Unia Europejska dołożyła do inwestycji 10,7 mln zł.

Celem prac była rewitalizacja terenów miejskich położonych wzdłuż Kłodawki oraz stworzenie mieszkańcom i odwiedzającym miasto gościom warunków do aktywnego wypoczynku – wyjaśnił Bednarz.

Nie tylko trasa pieszo-rowerowa

Prace rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Projekt obejmował nie tylko budowę samej ścieżki pieszo-rowerowej o długości 2,5 km wzdłuż malowniczo wijącej się rzeczki, ale także wiele innych elementów małej architektury, służących wypoczynkowi i rekreacji. W rejonie skrzyżowania ul. Składowej i Garbary wybudowano plac rowerowy ze stacją naprawy jednośladów. W kilku innych miejscach powstały place zabaw dla dzieci, plenerowa siłownia czy łąka harcerska z wiatą i wigwamami.

Wybudowano też pięć kładek przez Kłodawkę, trzy rampy oraz oświetlenie wzdłuż całej trasy, a Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zmodernizował dwa podwórka, przez które prowadzi ścieżka.

Ponad 84% dofinansowania z UE

Inwestycja kosztowała 12,7 mln zł, z czego 10,7 mln zł pochodzi z UE.

Miasto etapami udostępniało nową trasę mieszkańcom i od razu zdobyła ona wielu miłośników. Korzystają z niej spacerowicze irowerzyści.

Kłodawka jest prawobrzeżnym dopływem rzeki Warty, do której wpada w Gorzowie. Ma nieco ponad 27 km i wypływa z Jeziora Karskie Wielkie na Pojezierzu Myśliborskim w woj. zachodniopomorskim. Ta niewielka rzeczka płynie m.in. przez ścisłe centrum Gorzowa. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
droga
UE
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.