TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrowski Rower Miejski powiększył się o trzy stacje
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.04.2019 13:52:08
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z początkiem marca do Ostrowa Wielkopolskiego wrócił po zimowej przerwie rower miejski. A po miesiącu działania powiększył się o 35 rowerów i trzy stacje. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą teraz korzystać z systemu, w skład którego wchodzi 13 stacji i 101 rowerów.

Z początkiem marca do Ostrowa Wielkopolskiego wrócił po zimowej przerwie rower miejski. A po miesiącu działania powiększył się o 35 rowerów i trzy stacje. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą teraz korzystać z systemu, w skład którego wchodzi 13 stacji i 101 rowerów.

Ostrowski Rower Miejski wznowił działanie po zimie z początkiem marca. 1 kwietnia system powiększył się o trzy stacje i 35 rowerów. Dwie nowe stacje zlokalizowano na terenie Ostrowskiego Centrum Przesiadkowego. Trzecia stanęła na ostrowskim Rynku. Operatorem ostrowskiej wypożyczalni jest firma Nextbike Polska.

- W styczniu tego roku podpisaliśmy umowę na powiększenie Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Z nowych stacji korzystać można od dziś. Nasi mieszkańcy mają do dyspozycji już 13 stacji i 101 rowerów – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozbudowa z pewnością dodatkowo zwiększy popularność Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Tylko w ubiegłym roku rowery wypożyczono ponad 10 tysięcy razy. W tym roku, tylko od początku marca, liczba wypożyczeń przekroczyła już 2,9 tysiąca! Wynika to również z faktu, że ostrowski system jest bardzo przyjazny – to aż 4 godziny darmowego wypożyczenia. W wielu miastach jest dużo krócej – w niektórych jedynie 15 minut. Mieszkańcy, korzystają z rowerów, nie tylko jeżdżąc po Ostrowie – informuje Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

- Choć rower miejski to przede wszystkim uzupełnienie transportu publicznego, mieszkańcy wykorzystują go również rekreacyjnie. Ostrowski rower miejski przyjął się znakomicie, jest mnóstwo chętnych do korzystania z niego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać. Chcemy, by finalnie nasz system liczył dwadzieścia stacji – zapewnia prezydent Miasta.

Rower wypożyczyć może każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy być zarejestrowanym w systemie i mieć na koncie co najmniej 10 złotych. Rower można wypożyczyć korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń.

Dwie z nowych stacji powstały w ramach projektu "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej". Trzecia ze środków własnych Miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrów
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.