TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrowiec Św. z unijną kasą na hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.05.2019 12:00:39
Ostrowiec Św. z unijną kasą na hybrydy

13 maja Ostrowiec Świętokrzyski podpisał historyczną umowę w sprawie rozwoju transportu miejskiego. To m.in. zakup pięciu autobusów hybrydowych.

13 maja prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podpisali umowę partnerską w sprawie realizacji II etapu projektu pn. Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Porozumienie pozwoli na złożenie wniosku do Regionalnego Program Rozwoju Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2010.

Planowana wartość projektu to prawie 22 mln. zł. z czego 17 mln. zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Beneficjentami projektu jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz Powiat Ostrowiecki.

Pięć hybryd i nie tylko

-"Jest to bardzo duży projekt, który w sposób znaczący zmieni wizerunek naszego miasta, wspólnych ulic i poprawi komunikację – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -"Podpisanie umowy pozwoli na przygotowanie siedmiu zadań, z których najważniejsze to zakup pięciu hybrydowych autobusów do obsługi komunikacji miejskiej.

W ramach tego projektu zostanie przebudowana ulica 11- Listopada na odcinku od ulicy Ogrodowej do skrzyżowania z ul. J. Samsonowicza, rozbudowaana ul. J. Samsonowicza w kierunku głównej bramy Huty Ostrowiec oraz wybudowane rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulicy 11 listopada i Samsonowicza oraz drogi do bazy transportowej. Projekt obejmie także wybudowanie ciągu pieszo – rowerowego przy ul. Samsonowicza o długości 1,9 km.

-"Kolejne plusy projektu to dodatkowe, ładnie wykonane przystanki autobusowe. Takich przystanków, zakupionych w rozsądnej cenie już na terenie miasta mamy ponad 40. W ramach projektu Ekologiczny Transport Miejski przewidziany jest także montaż tablic informacji przystankowej dotyczących komunikacji miejskiej oraz karty miejskiej czyli zintegrowanego systemu biletowego. Generalnie jest to kolejny efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy miastem, a powiatem - mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. - Jak widać wystarczy dobra wola i razem możemy osiągnąć więcej. Jest to już trzecie porozumienie jakie podpisujemy z Gminą Ostrowiec i mam nadzieję, że nie ostatnie. Miasto jest w dobrej kondycji finansowej, powiat nie. Dla nas takie inicjatywy są niezwykle ważne.

Zarówno prezydent Jarosław Górczyński oraz starosta Marzena Dębniak podkreślają, ze tego typu porozumienie zawierane są głównie w trosce o mieszkańców Ostrowca oraz powiatu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
unia
hybryda
MPK Ostrowiec Św.
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.