TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrawa żegna tramwaje K2. Już 20 wagonów Stadler nOVA
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.11.2018 14:14:27
Ostrawa żegna tramwaje K2. Już 20 wagonów Stadler nOVA (foto: DPO)

W Ostrawie jest już 20 tramwajów Stadler nOVA. Wszystkie zostały dostosowane do warunków transportu publicznego Ostrawie – podało tamtejsze DPO.

W Ostrawie jest już 20 tramwajów Stadler nOVA. Wszystkie zostały dostosowane do warunków transportu publicznego Ostrawie – podało tamtejsze DPO.

Tramwaje otrzymały wszystkie niezbędne zezwolenia od właściwych organów. Tym samym tramwaje nOVA zastąpią na ulicach czeskiego miasta między innymi tramwaje ČKD K2. Pasażerowie będą mogli pożegnać się z nimi jutro (w sobotę, 3 listopada 2018 roku). To będą ich ostatnie regularne kursy liniowe.

Tramwaje Stadler nOVA przeszły już wszystkie niezbędne testy i przejechały 40 000 km testowych. Do końca roku przyjedzie jeszcze sześć wagonów. W pierwszej połowie 2019 roku, włączając w to tramwaje od Škoda Transportation, będziemy mieli jedną z najmłodszych flot tramwajowych w Czechach - mówi Prezes Zarządu DPO Daniel Morys. Stadler nOVA to tramwaj, który może przewozić do 188 pasażerów, w 100% niskopodłogowy, klimatyzowany, wyposażony w złącza USB i Wi-Fi – dodaje.

Jak wspominamy jutro odbędzie się też pożegnanie dwóch ostatnich tramwajów ČKD K2, które w Ostrawie kursują od 1967 roku. Rozstanie z tymi pojazdami odbędzie się w sobotę, 3 listopada 2018 o godzinie 11:00 przed wejściem do warsztatów DPO w Ostrawie-Martinov. Pierwsze tramwaje przegubowe pojawiły się na ulicach Ostrawy w 1965 r. Były to wagony ČKD K1. Jednak te prototypy nie odniosły wielkiego sukcesu i w 1968 r. zostały zwrócone producentom. W lutym 1967 roku uruchomiono pierwsze trzy wagony K2 o podobnym designie. Te przyjęły się na kilkadziesiąt lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
DPO Ostrawa
nOVA
Czechy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.