TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oslo, Ruter i autonomiczne autobusy Navya [FILM]
- Opublikowano: 02.06.2019 10:00:05
Oslo z autonomicznymi autobusami [FILM]

Od 20 maja po ulicach Oslo kursują pierwsze autonomiczne autobusy Navya Arma. Projekt wdrożyła firma Ruter, odpowiedzialna za miejski transport w stolicy Norwegii.

Od 20 maja po ulicach Oslo kursują pierwsze autonomiczne autobusy Navya Arma. Projekt wdrożyła firma Ruter, odpowiedzialna za miejski transport w stolicy Norwegii.

Oda i Mads, bo takie imiona przewoźnik nadał bezzałogowym pojazdom, testowo obsługują nowo utworzoną linię numer 35. Trasa ta o długości 1 km łączy Vippetangen i Rådhusplassen. Dwa autonomiczne autobusy mają kursować co 15 minut.

Każdy z autonomicznych pojazdów może zabrać na swój pokład do 11. pasażerów, a w trakcie testu towarzyszyć im będzie opiekun, odpowiedzialny za dodatkowe bezpieczeństwo podróżnych.

Maksymalna prędkość pojazdów to 25 kilometrów na godzinę , czyli podobnie jak elektryczne hulajnogi. W strefie ograniczenia prędkości do 30 km/h, bezzałogowe autobusy Rutera zostały zaprogramowane do jazdy z prędkością 18 kilometrów na godzinę. Co ważne, pojazdy dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

To nie koniec

W sierpniu Oslo zyska drugą, próbną trasę, czyli linię 85b łączącą Malmøya z Mosseveien, a następnie, jeszcze w 2019 roku, projekt obejmie również Akershus.

Zobaczcie autonomiczne autobusy w Oslo:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autonomia
Navya
Norwegia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.